Bransoletka złota serce

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte, Złoto Białe
KamieńBrak
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
Długość19cm
BZN0000051N1
Nowy produkt
12.890 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

2 579,00 zł

Bransoletka z białego i żółtego złota z serduszkiem

Złota bransoletka wykonana z białego i żółtego złota próby 585, 14 karat. Gustowna i elegancka bransoletka wykonana w stylu tradycyjnym z domieszką nowoczesności. Ponadczasowy wzór świetny komponuję się ze stylizacjami codziennymi jak i wieczorowymi. Serduszko jest to najczęściej występujący motyw w jubilerstwie, który podbił wiele kobiecych serc. Zawieszka w kształcie serduszka nadaje delikatności bransoletce- przykuje uwagę każdego. Jest to doskonały pomysł na prezent dla swojej drugiej połowy lub dla najbliższej nam osoby.

Symbolika serca

W tradycyjnej europejskiej sztuce i folklorze serce jest przedstawiane jako stylizowany kształt, najczęściej koloru czerwonego, co symbolizuje krew, a w wielu kulturach także namiętność i silne uczucia. Serce jest w szczególności kojarzone z poezją romantyczną, natomiast w przedmiotach kultury masowej jako symbol miłości. Wielu klasyków i filozofów m.in. Arystotelesem, uważało serce za siedzibę myśli, rozumu czy uczuć, często odrzucając rolę mózgu.

Złoto - metal szlachetny

Złoto jest ciężkim, miękkim i błyszczącym metalem, będącym najbardziej kowalnym i ciągliwym spośród wszystkich znanych metali. Złoto długo przed okresem spisanej historii było drogocennym i poszukiwanym metalem szlachetnym używanym w biciu monet, jubilerstwie, sztuce i zdobieniach. Pierwsze złote wyroby odkryto podczas wykopalisk archeologicznych na Bałkanach datowanych na IV milenium p.n.e.. Światowa konsumpcja wydobywanego złota w 50% jest zużywana w jubilerstwie, w 40% w różnych inwestycjach, a 10% w zastosowaniach przemysłowych. Poza szeroko rozpowszechnionymi wyżej wymienionymi zastosowaniami, złoto stosuje się również w stomatologii, elektronice i innych zastosowaniach, w tym nawet w przemyśle spożywczym.

Pozostałe produkty z kategorii