Bransoletka złota z meksykańskimi czaszkami

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
Długość18 cm
Nowy produkt
4.480 g

Ostatnie egzemplarze!

1 219,00 zł

Złota bransoletka w stylu Meksykańskim

Złota bransoletka została wykonana ręcznie z żółtego złota próba 585 14 karat. Bransoletka złota posiada zapięcie typu Toogle - jest to zapięcie występujące w 2 częściach. Samo w sobie jest już ozdobą bransoletki. Dodatkowo na zapięciu umieszczony jest własnoręcznie grawerowany znak kolekcji z jakiej pochodzi złota bransoletka. Na bransolecie złotej znajdują się trzy ozdobne elementy. Każdy z nich jest w kształcie czaszki. Każde zdobienie na elemencie zostało wykonane ręcznie i z ogromną pasją. Nadaje to złotej bransolecie unikatowy styl.Bransoleta jest delikatna a zarazem wyrazista.Nietypowy motyw jakim zainspirował się twórca bransolety sprawia, że nie da przejść się obok niej obojętnie. Kolorowe ozdobny znajdujące się na każdej czaszce podkreślają jej urok i unikatowość. Bransoletka złota została stworzona na styl Meksykański. Symbol czaszek jest nawiązaniem do wielkiego święta, które jest obchodzone w Meksyku.

Imponujące zdobienia

Ręcznie robione zdobienia elementów bransoletki są bardzo imponujące. Przykuwają wzrok każdego. Bransoletka z pewnością jest idealnym pomysłem dla nowoczesnych kobiet, które lubią wyróżniać się z tłumu i nie boją się innowacyjnych wzorów. Elementy bransoletki to trzy czaszki "Caravelas" - taką nazwę noszą ozdobne meksykańskie czaszki. Najdrobniejszy element wykonany jest z wielką precyzją i oddaniem. Bransoletka imponuje i zachwyca w każdym calu.

Inspiracja do stworzenia bransoletki

Styl w jakim został wykonany ręcznie robiony, złoty naszyjnik jest nawiązaniem do Meksykańskiego Święta Zmarłych. Dia de los Muertos - Dzień Zmarłych to najstarsze religijno-etniczne święto meksykańskie. Jest to święto ku czci zmarłych oraz ich życia pozagrobowego. Obchodzone jest 1 oraz 2 listopada. Święto ma radosny charakter. Meksykanie z tej okazji wznoszą ołtarze ozdobione kolorowymi kwiatami,owocami oraz barwnymi świecami. Całe dnie spędzają na gotowaniu ulubionych potraw osób, które odeszły już ze świata. Najpierw ceremonia święta odbywa się na cmentarzu a następnie zaczyna się festiwal - pełen śpiewu, śmiechu, tequili oraz tańca. Najbardziej rozpoznawalnymi symbolami święta Dia de los Muertos są m.in kościotrupy przedstawione są podczas wykonywania codziennych czynności - symbolizują one zmarłych, którzy nadal prowadzą życie po śmierci. Miasta zostają przyozdobione w trumny, czaszki, kościotrupy, szkielety - wszystko w wesołych,kolorowych barwach. Urocze czaszki stały się najważniejszym symbolem tego święta.

Ten produkt możesz zobaczyć w:

Centrum Handlowe M1

al. Pokoju 67

+48 509 164 757
Godziny otwarcia:
Poniedziałek:9:00-21:00
Wtorek:9:00-21:00
Środa:9:00-21:00
Czwartek:9:00-21:00
Piątek:9:00-21:00
Sobota:9:00-21:00
Niedziela:10:00-20:00
Zobacz inne dni

Pozostałe produkty z kategorii