Grawerowanie biżuterii – pamiątka na zawsze

Grawerowanie biżuterii jest najpopularniejszym sposobem na jej spersonalizowanie, jest to również wspaniały pomysł jak sprawić by czyjś prezent był wyjątkowy i niepowtarzalny. Niezwykle często grawerowanie wykonuje się także na obrączkach ślubnych, dzięki rytownictwu możemy przekazać nasze uczucia względem drugiej osoby, wygrawerować na obrączkach datę ślubu, lub spersonalizować je tak, by zawsze przypominały jak wyjątkowym wydarzeniem był ślub. Niektóre pary młode decydują się na wygrawerowanie humorystycznego tekstu, mającego podkreślić, że spodziewają się, że ich wspólne życie wypełnione będzie śmiechem i zabawą. Obecnie bardzo często graweruję się takie rzeczy jak smoczki, czy łyżeczki dawane dzieciom w ramach pierwszego prezentu urodzinowego. Pióro z rytem jest idealnym prezentem zarówno dla osoby broniącej pracę dyplomową jak i dla promotora. Tak samo popularne jest wykonywanie grawerunku na rewersach zegarków. Wszystkie te pomysły na prezent cechują się się wysoką indywidualnością, są więc świetnym pomysłem by pokazać komuś, że o nim myślimy i nigdy go nie zapomnimy.

Grawerowanie biżuterii

Grawerowanie biżuterii jest jedną z najważniejszych gałęzi sztuki użytkowej. Rytownictwo polega na wykonaniu wgłębień w materiale tak by zapisać na nim kształty, liczby, czy całe cytaty. Sztuka grawerowania liczy sobie nawet 60 tysięcy lat. Na wtedy datowane są naczynia na wodę wykonane ze skorup strusich jaj, które znalezione zostały w Afryce. Pierwszymi grawerowanymi przedmiotami, poza już wspomnianymi naczyniami na wodę, były skały jaskiń i kamienie. Ludzie żyjący w tamtych czasach używali graweru jako sposobu na artystyczne przekazanie scen ze swojego codziennego życia. Starożytni grecy używali grawerunku by podkreślić wyjątkowość swoich naczyń i waz. Rzymianie tak samo jak grecy używali tej techniki by nadać swoim naczyniom, ukazywane były na nich głównie sceny mitologiczne.

W średniowieczu złotnicy byli również grawerami, używali swoich narzędzi by nadać swoim kreacjom wyjątkowy charakter. Grawerowanie kontynuowane było w ten sposób aż do wynalezienia prasy drukarskiej. Wraz z jej powstaniem pozycja grawerów znacznie wzrosła. Byli oni odpowiedzialni za kopiowanie obrazów i miniatur, które następnie były drukowane. Aż do XIX wieku większość wykonywanych grawerunków miała głównie zastosowanie komercyjne, z usług grawerów do przetwarzania obrazów, które stosowano przy druku gazet i książek korzystano, aż do początku XX wieku. Wtedy grawerowanie zaczęło tracić na znaczeniu na rzecz fotografii i innych technik przetwarzania obrazu.

W dzisiejszych czasach grawerowanie jest przede wszystkim formą sztuki, mającą na celu podkreślenie wartości sentymentalnej danego przedmiotu. Grawerunek jest też podstawą działania nowoczesnych pras drukarskich. Usługi grawerów są często wykorzystywane także przy produkcji znaczków pocztowych.

Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Krakowie - wykonujemy grawerowanie nowoczesną techniką. W naszych salonach oferujemy bardzo atrakcyjne terminy realizacji. Zapraszamy do Gold4u w Krakowie!

Nowoczesne techniki grawerowania obrączek

W dzisiejszych czasach grawerowanie ręczne jest coraz mniej popularne, ma ono jednak dalej swoich zwolenników, dzieła wykonane tą techniką są niepowtarzalne, co jest niezwykle wartościowe dla niektórych osób. Jednak jest to technika wymierająca, grawerowanie ręczne ma też wiele minusów. Wystarczy jeden nieostrożny ruch dłoni i nasza obrączka, czy inny element biżuterii mogą zostać nieodwracalnie uszkodzone. Jednak wiele osób gotowych jest podjąć to ryzyko, by ich obrączki ślubne były naprawdę unikalne. Grawerowanie ręczne ma również zalety, przykładowo: dużo większa dowolność jeśli chodzi o wybór czcionki, kształtów i innych znaków, niż w przypadku grawerowania mechanicznego, lub laserowego.

Grawerowanie laserowe jest najnowocześniejszą techniką wykonywania grawerowania biżuterii. Polega ona, jak sugeruje nazwa, na wykonywaniu rytów przy pomocy wiązki laserowej. Technika ta mimo że nowoczesna ma wiele minusów. Między innymi koszta, maszyny tego typu są bardzo drogie, a co za tym idzie także koszta wykonania tego typu grawerunku są znaczące. Dzieje się tak, tego typu maszyny muszą zarabiać na swoje utrzymanie. Innym minusem są szkolenia, które musi odbyć osoba mająca obsługiwać tego typu maszynę. Nie mamy żadnej pewności, że osoba, która ma wykonać grawerowanie naszej ulubionej biżuterii, czy obrączki ma odpowiednie przeszkolenie, lub czy było ono przeprowadzone w sposób umożliwiający w obsługiwanie maszyny w sposób bezawaryjny. Urządzenia umożliwiające rytownictwo laserowe mogą bez żadnego problemu przeciąć naszą obrączkę, czy zawieszkę. W takich przypadkach naprawa biżuterii nie jest możliwa.. Największym plusem grawerowania laserowego jest szybkość z jaką jest ono wykonywane.

Grawerowanie biżuterii metodą mechaniczną jest pomostem łączącym te dwie metody. Technika mechaniczna polega na używaniu specjalnej maszyny CNC, której zasada działania jest bardzo podobna do urządzeń używających lasera. Natomiast sposób cięcia jest praktycznie taki sam jak w przypadku grawerowania ręcznego. Oznacza to jakość grawerunku ręcznego i precyzję rytu laserowego. Dodatkowo maszyny umożliwiające tego typu grawerunek są niezwykle proste w obsłudze. Szanse na uszkodzenie biżuterii są niemal zerowe.

Grawerowanie biżuterii w Krakowie - wybierz Gold4u

Jeśli chcemy by nasza nowo zakupiona biżuteria nabrała indywidualnego wyglądu, lub była idealnym prezentem dla ważnej dla nas osoby warto wykonać na niej prosty grawerunek. Usługa grawerowania biżuterii oferowana przez naszą firmę wykonywana jest w naszej krakowskiej siedzibie. Stosujemy technikę grawerowania mechanicznego, oznacza to, że jesteśmy w stanie wygrawerować na obrączkach, pierścionkach, zawieszkach i innych rodzajach biżuterii, niemal każdy możliwy wzór. Dajemy też gwarancję na to, że usługa zostanie wykonana najlepiej jak to możliwe. Korzystamy jedynie z najnowszych maszyn do mechanicznego grawerowania biżuterii, nasze urządzenia są też obsługiwane przez doświadczonych krakowskich jubilerów i złotników z Gold4u.

Sklepy jubilerskie Gold4u

Złotnik - Gold4u Dworzec PKP Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Sklep jubilerski zlokalizowany w ścisłym centrum Krakowa. W salonie tym można zakupić wszelkiego rodzaju pierścionki, obrączki, pierścionki, zawieszki, celebrytk i wiele innych rodzajów biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W sklepie tym można również zamówić usługę powiększania pierścionków i obrączek, naprawy biżuterii i grawerowania biżuterii w celu nadania jej indywidualnego charakteru. Pracownia złotnicza, zlokalizowana jest przy ulicy kalawaryjskiej, co pozwala na wygodne i szybkie zakupy.


Sklep jubilerski - Gold4u Galeria Krakowska

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Drugi ze sklepów jubilerskich należący do sieci Gold4U znajdujący się w Galerii Krakowskiej. W salonie tym zakupić można wyjątkowej jakości biżuterię wykonaną ze srebra i złota. W placówce tej zakupić można złote i srebrne pierścionki, obrączki, kolczyki, zawieszki, łańcuszki i inne rodzaje biżuterii. W sklepie tym można również zamówić dodatkowe usługi złotnicze: grawerowanie, naprawę biżuterii, jak również powiększania i pomniejszanie pierścionków i obrączek. Biżuteria zostanie przewieziona do pracowni złotniczej należącej do Gold4U, gdzie nasi złotnicy i jubilerzy wykonają usługę z największą możliwą dokładnością.


Jubiler, grawerowanie biżuterii - Gold4u Kraków Podgórze

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
 • Sobota: 10:00 - 14:00

Największy ze sklepów należących do sieci Gold4U. W salonie tym zlokalizowana jest pracownia złotnicza, w której wykonywane są usługi powiększania obrączek i pierścionków, naprawy biżuterii i grawerowania. W pracowni pracują wyłącznie doskonale wykształceni jubilerzy i złotnicy, którzy dokładają wszelkich starań, by usługi zostały wykonane w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości co do ich jakości. W sklepie tym możemy równie zakupić wyjątkową biżuterię wykonaną ze złota, lub srebra. Wszystkie elementy biżuteryjne, które można znaleźć w tym sklepie są wyjątkowe, unikalne i wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły.


Pracownia złotnicza Gold4u - Krowodrza Kaufland

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 09:00 - 19:00

Salon Jubilerski zlokalizowany przy ulicy Bratysławskiej w Krakowie. W sklepie tym można skorzystać z pomocy doskonale wyszkolonych pracowników, którzy gotowi są udzielić porad związanych z wyborem biżuterii. Nasi pracownicy z chęcią pomogą Państwu wybrać idealny pierścionek, obrączki, kolczyki czy inny dowolny rodzaj biżuterii wykonanej ze złota i srebra. Wszystkie elementy biżuteryjne jakie można znaleźć w sklepach naszej sieci wykonane są z dbałością o najmniejsze szczegóły z najlepszych dostępnych materiałów.


Naprawa biżuterii, grawerowanie - Gold4u M1 Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 20:00

Sklep jubilerski oferujący szeroki wybór biżuterii i umożliwiający zamówienie dodatkowych usług złotniczych. W sklepie tym można zakupić pierścionki, kolczyki, bransoletki, obrączki, zawieszki, łańcuszki, celebrytki i wiele innych rodzajów biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W salonie tym pracują doskonale wyszkoleni konsultanci gotowi pomóc naszym klientom w wyborze odpowiedniej biżuterii. W salonie tym można również zamówić usługi powiększania obrączek i pierścionków, grawerowania biżuterii i naprawy biżuterii. Biżuteria dla, której zamówimy usługę zostanie przesłana do krakowskiej pracowni złotniczej, gdzie nasi jubilerzy wykonają potrzebne działania.


Powiększanie obrączek, jubiler - Gold4u CH Czyżyny

 • ul. Mieczysława Medweckiego 2
 • 31-870 Kraków
 • tel: 724 448 044

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 20:00

Jeden z dziesięciu punktów sieci sklepów jubilerskich Gold4U znajdujący się na krakowskich Czyżynach. W sklepie tym można dokonać zakupu biżuterii wykonanej z najlepszych jakościowo materiałów: złota i srebra. W salonie tym pracują doskonale wyszkoleni konsultanci, którzy gotowi są udzielić wyczerpujących konsultacji na temat zakupu biżuterii. W sklepie jubilerskim na krakowskich Czyżynach znaleźć można pierścionki, kolczyki, bransoletki i wiele innych rodzajów złotej i srebrnej biżuterii.


Pracownia jubilerska - Gold4u Galeria Bronowice

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Sklep jubilerski sieci Gold4U zlokalizowany w Galerii Bronowice. W sklepie tym można zakupić wysoką jakościowo biżuterię: złote pierścionki, kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zawieszki i łańcuszki. W sklepie tym można zamówić usługę grawerowania biżuterii, powiększania obrączek i pierścionków, oraz naprawy biżuterii. Usługę grawerowania biżuterii polecamy zwłaszcza jako uzupełnienie pierścionka zaręczynowego, lub obrączki ślubnej. Biżuteria zostanie przesłana do pracowni złotniczej w siedzibie Gold4U gdzie usługa zostanie wykonana przez naszych krakowskich złotników i jubilerów.


Powiększanie pierścionków - Gold4u Kraków Zakopianka

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Środa: 09:00 - 21:00
 • Czwartek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 09:00 - 20:00

Sklep należący do sieci sklepów jubilerskich Gold4U znajdujący się w centrum handlowym Zakopianka. W salonie tym można dokonać zakupu wyjątkowej i unikalnej biżuterii ze złota i srebra. Wszystkie pierścionki, obrączki, naszyjniki, zawieszki, łańcuszki i inne rodzaje biżuterii wykonane są z dbałością o najmniejsze detale. W tej placówce Gold4U można również zamówić różnego rodzaju usługi złotnicze: powiększanie obrączek i pierścionków, naprawę biżuterii i grawerowanie biżuterii. Po zamówieniu usługi biżuteria zostanie przesłana do krakowskiej siedziby Gold4U, gdzie trafi ona do profesjonalnej pracowni złotniczej.


Salon jubilerski - Gold4u Wielicka Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 19:00

Sklep jubilerski zlokalizowany przy ulicy Wielickiej w Krakowie. W sklepie tym można dokonać zakupu wyjątkowej, unikalnej biżuterii wykonanej ze złota i srebra. Biżuteria, którą można zakupić w tym salonie cechuje się wyjątkowym designem, sprawiającym, że produkty oferowane w tym sklepie pozostaną modne przez wiele lat. W sklepie tym można również zamówić dodatkowe usługi złotnicze, takie jak: naprawa biżuterii, powiększanie pierścionków i obrączek i grawerowanie biżuterii. Grawerowanie jest najprostszą metodą na spersonalizowanie zakupionej biżuterii.