Kolczyki złote ażurowe serca

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńCyrkonia
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
KZN000019
Nowy produkt
1.700 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

359,00 zł

Złote ażurowe serduszka z drobnymi cyrkoniami

Złote ażurowe kolczyki wykonane z żółtego złota próby 585. Eleganckie, a zarazem uniwersalne kolczyki w kształcie serduszek to świetny pomysł na prezent dla kobiety w każdym wieku. Codziennym stylizacjom nadadzą lekkości, natomiast wieczorowym kreacjom elegancji i szyku. Kolczyki są połączeniem tradycji z nowoczesnością, dzięki ażurowym ozdobom, które nadają oryginalności kolczykom. Blasku nadają im delikatne białe cyrkonie. Jest to świetny pomysł dla najważniejszej kobiety w naszym życiu: drugiej połowy, mamy, a nawet babci.

Symbolika serca

W tradycyjnej europejskiej sztuce i folklorze serce jest przedstawiane jako stylizowany kształt, najczęściej koloru czerwonego, co symbolizuje krew, a w wielu kulturach także namiętność i silne uczucia. Serce jest w szczególności kojarzone z poezją romantyczną, natomiast w przedmiotach kultury masowej jako symbol miłości. Wielu klasyków i filozofów m.in. Arystotelesem, uważało serce za siedzibę myśli, rozumu czy uczuć, często odrzucając rolę mózgu.

Cyrkonie- zachwycający blask

Cyrkonia to bezbarwny syntetyczny kamień ozdobny nieposiadający swojego wzorca w przyrodzie. Uznaje się go za bardzo dobrą imitację diamentu, ze względu na jej właściwości optyczne. Zalicza się je do kamieni szlachetnych. Cyrkonie są zwykle przezroczyste natomiast dzięki domieszkom można je produkować w różnych barwach. Po raz pierwszy pojawiła się w handlu w 1973 r. Na dobre opanowała rynek jubilerski w 1976 r. kiedy to otrzymano je przy wykorzystaniu metody stapiania czaszowego. Cyrkonie znalazły największe zastosowanie w przemyśle biżuteryjnym. Są uważane za bardzo cenne kamienie w tej profesji. Minerały te używane są także w medycynie, jak również w przemyśle jako próbnik sondy analizującej ilość tlenu w spalinach.

Pozostałe produkty z kategorii