Kolczyki złote z szafirem

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńBrylant, Szafir
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
KZNI00220D
Nowy produkt
6.490 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

3 999,00 zł

Eleganckie złote kolczyki z szafirami

Złote kolczyki wykonane z żółtego złota w próbie 585 14 karat. Eleganckie, złote kolczyki z szafirami dodadzą szyku każdej kobiecie. Bogato zdobione elementy, przypominają swoim kształtem kwiat. Kolczyki posiadają zapięcie angielskie. W centralnym punkcie kolczyków umiejscowiony jest niebieski szafir. Natomiast dodatkową ozdobą są położone dookoła brylanty. Kolczyki są wykonane w stylu klasycznym z elementami nowoczesności. Są idealnym dodatkiem uzupełniającym każdą wieczorową kreację.

Szafir- znaczenie i symbolika

Szafir to jeden z najpiękniejszych kamieni szlachetnych, chętnie wykorzystywany w jubilerstwie. Jest to korund o barwie niebieskiej, najbardziej poszukiwane są te w kolorze chabrowo- bławatkowym. Już w starożytnym Rzymie i Egipie uchodziły za kamienie prawdy i sprawiedliwości. O szafirach mówiono jako o boskich kamieniach, dlatego przez dłuższy czas w dziejach ludzkości mogli je nosić jedynie królowie i wysoko postawieni duchowni. Obecnie kamień ma przynosić nam poczucie humoru i umacniać związek partnerski. Szafir chroni nas także przed nieszczęściem i licznymi chorobami.

Brylanty- naturalny blask

Diament to bardzo rzadki minerał, którego nazwa pochodzi od łacińskiego- diamentum, co znaczy „niepokonany, niezniszczalny”. Nawiązuje to do wyjątkowej twardości tego minerału. Jest najtwardszą znaną substancją z występujących w przyrodzie. Brylant to fachowa nazwa diamentu o szlifie brylantowym. W handlu i w języku potocznym mianem brylantów określa się wszystkie oszlifowane diamenty, a nie tylko te, na które nałożono szlif brylantowy.

Pozostałe produkty z kategorii