Kolczyki złote ze szmaragdami i małymi brylantami

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńSzmaragd
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
KZNI00250R
Nowy produkt
4.730 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

4 099,00 zł

Eleganckie złote kolczyki ze szmaragdami

Złote kolczyki wykonane z żółtego złota w próbie 585 14 karat. Eleganckie, złote kolczyki ze szmaragdami dodadzą szyku każdej kobiecie. Bogato zdobione elementy, przypominają swoim kształtem kwiat. Kolczyki posiadają zapięcie angielskie. W centralnym punkcie kolczyków umiejscowiony jest zielony szmaragd. Natomiast dodatkową ozdobą są położone dookoła brylanty. Kolczyki są wykonane w stylu klasycznym z elementami nowoczesności. Są idealnym dodatkiem uzupełniającym każdą wieczorową kreację.

Szmaragdy- kamienie szlachetne

Szmaragd jest poszukiwanym i wyjątkowo cennym kamieniem kolekcjonerskim i jubilerskim. Jest stosowany w jubilerstwie od czasów starożytnych. Szczególnie ceniony był w starożytnym Egipcie, Persji, Arabii, u Majów, Azteków, Inków. Nazwa tej odmiany berylu pochodzi od łacińskiego smaragdus, czyli zielony. Barwa szmaragdów waha się od jasnozielonej, aż do ciemnozielonej. Razem z rubinem, szafirem i diamentem stanowią najtwardsze minerały. Do wieku XIX na rynku światowym używano szmaragdów pochodzących z Kolumbii, dopiero później odkryte zostały złoża Uralu, w Ameryce Północnej, Austrii, Afryce Południowej, Indiach i Zimbabwe.

Brylanty- naturalny blask

Diament to bardzo rzadki minerał, którego nazwa pochodzi od łacińskiego- diamentum, co znaczy „niepokonany, niezniszczalny”. Nawiązuje to do wyjątkowej twardości tego minerału. Jest najtwardszą znaną substancją z występujących w przyrodzie. Brylant to fachowa nazwa diamentu o szlifie brylantowym. W handlu i w języku potocznym mianem brylantów określa się wszystkie oszlifowane diamenty, a nie tylko te, na które nałożono szlif brylantowy. 

Pozostałe produkty z kategorii