Łańcuszek złoty w stylu królewskim

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńBrak
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej, Unisex
Długość55cm
ŁZN0000028A
Nowy produkt
9.570 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

1 999,00 zł

Naszyjnik Królewski

Oferowany przez nas naszyjnik królewski  jest w całości wykonany ręcznie, jest jednym z najtrwalszych łańcuchów splotowych jakie kiedykolwiek stworzono. Wykonany w próbie 585 14 karat. Ten model ma ponad 500 lat i został nieco zmodyfikowany, aby wyglądać nowocześnie. Model ten wykonany jest z ręcznie wykonanych, kutych i szlifowanych ogniw, które zachowują twardość materiału wynikającą z procesu produkcyjnego. Powszechnie mówi się o takim łańcuchu, że jest on kuty. Łańcuch ten jest wykonany starannie, niezawodnie i profesjonalnie, co gwarantuje jego trwałość i wieloletnie użytkowanie przez dziesięciolecia.  Idealny na prezent, rocznicę i inne ważne uroczystości.

Splot

Splot królewski nazywany jest także bizantyjskim, jest on w przekroju okrągły, ale obecnie są różnorodne wariacje tego modelu. Można znaleźć łańcuszki prostokątne lub kwadratowe, przeplatane innymi elementami ze wzorami lub blaszkami. W swoim wyglądzie jest bardzo skomplikowany i ciężko wytłumaczyć jak są połączone ogniwa, ale spróbujemy: każdy jeden element przechodzi przez cztery kolejne. Splot jest bardzo masywny, ale jednocześnie elastyczny, dzięki czemu ładnie i zwinnie układa się na szyi. W splocie bizantyjskim wykonywane są zarówno łańcuszki jak i bransoletki. Jak już wspomnieliśmy ten splot z chęcią noszą zwłaszcza mężczyźni i to dla nich wytwarzana jest najczęściej biżuteria z tym splotem.

Skąd się wzięła nazwa splot bizantyjski ?

Przypuszczeń może być wiele, ale tak naprawdę obecnie nie jesteśmy w stanie dojść kiedy, kto i w jakim czasie zaczął używać tej nazwy w odniesieniu do tego splotu. Możemy domniemywać, że ze względu na bogaty wzór przygarnięto właśnie nazwę: bizantyjski – charakteryzujący się wielkim przepychem, a może korzenie tego wzoru sięgają Cesarstwa Bizantyńskiego ? Obecnie ciężko jest to zlokalizować. Wiemy na pewno jedno, że jest to solidny, pięknie układający się na szyi i pożądany przez mężczyzn wzór łańcuszka.

Pozostałe produkty z kategorii