Profesjonalna naprawa biżuterii w Krakowie

Często zdarza się, że nasza ulubiona biżuteria ulegnie uszkodzeniu, zmatowieje czy się odbarwi. Mamy wtedy tak naprawdę dwie możliwości. Zakupić całkowicie nową biżuterię, lub dokonać napraw. Naprawa biżuterii jest opcją zdecydowanie tańszą, oraz wygodniejszą. Bardzo często naprawia się i restauruje biżuterię otrzymaną w spadku po rodzicach czy dziadkach. Ma ona wielką wartość sentymentalną dlatego też w naszej pracowni złotniczej dokładamy wszelkich starań, by naprawę biżuterii wykonywać najdokładniej i najlepiej jak to tylko możliwe. Taką usługę gwarantujemy w Gold4u w Krakowie. 

Uszkodzenia biżuterii, po których potrzebna jest naprawa przez złotnika 

Biżuteria i wyroby jubilerskie z natury są delikatne, a co za tym idzie narażone na uszkodzenia. Najczęstszym typem uszkodzeń biżuterii są uszkodzenia mechaniczne. Mogą one powstać podczas codziennego użytkowania biżuterii, nawet podczas spaceru czy siedzenia. Do tego typu uszkodzeń należy między innymi zerwanie zawieszki od łańcuszka, zerwanie zapięcia, czy nawet przerwanie łańcuszka. Są to uszkodzenia, którym nie sposób przeciwdziałać, zdarzają się one najczęściej przez przypadek, możemy zahaczyć łańcuszkiem o klamkę, szarpnąć i zerwać go. W tym przypadku zdecydowanie

Innym typem uszkodzeń mechanicznych są uszkodzenia, które powstają przy użytkowaniu biżuterii, ale którym możemy przeciwdziałać. Są to uszkodzenia biżuterii powstałe np. podczas treningu, pływania, przenoszenia mebli itd. Jeśli chcemy uniknąć uszkodzeń biżuterii, które wymagały będą dokonania naprawy biżuterii, powinniśmy zdejmować ją przed wykonywaniem tego typu czynności.

Biżuteria może też zostać uszkodzona poprzez niewłaściwe jej przechowywanie. Dużo osób przechowuje biżuterię w sposób nieprawidłowy. Bardzo częste jest trzymanie biżuterii luzem w pudełku, lub szufladzie. Biżuterię powinniśmy przechowywać w taki sposób by każdy element był odizolowany od reszty naszej kolekcji. Bardzo przydatne są tutaj miękkie szmatki i woreczki strunowe. Wystarczy aktualnie nieużywaną biżuterię zawinąć w szmatkę, zamknąć w woreczku i schować do pudełka. Tak przechowywana biżuteria nie wejdzie w żadne reakcje chemiczne z innymi elementami kolekcji. Na szczęście jeśli dojdzie do uszkodzenia w ten sposób to naprawa biżuterii dalej jest możliwa.

Biżuteria może też zostać uszkodzona podczas codziennych prac domowych. Srebro i złoto może wejść w reakcję z detergentami i alkoholem znajdującymi się w środkach czystości, aby zabezpieczyć się przed tego wypadkami wystarczy pamiętać, by zdjąć biżuterię przed myciem naczyń, okien czy podłóg. Dodatkowo biżuterię należy zdejmować również przed kąpielom, czy prysznicem. Woda często ma bardzo duży wpływ na żywotność naszej biżuterii. Woda jest w stanie spowodować nawet poluzowanie się szlachetnych kamieni umieszczonych na pierścionków i w rezultacie ich zgubienie. W takim wypadku naprawa biżuterii nie będzie możliwa bez zakupienia nowego kamienia, więc naprawa będzie wtedy dużo bardziej kosztowna, niż byłoby to w przypadku innych uszkodzeń.

Jest jeszcze jeden typ uszkodzeń biżuterii. Są to uszkodzenia wynikające z użytkowania biżuterii. Do tego typu zaliczyć możemy np. rysy na obrączce powstałe podczas noszenia (obrączka potrafi być zarysowana już dzień po ślubie), wytarcie się biżuterii i inne tego typu uszkodzenia. Naszym zdaniem są to sprawy niewymagające naprawy biżuterii. Jednak jest ona rzecz jasna możliwa, a odrestaurowane kosztowności na pewno będą prezentowały się znakomicie.

Techniki naprawy biżuterii

Naprawa biżuterii jest zdecydowanie prostsza niż wydaje się to większości osób. Bardzo ważne jest jednak by napraw biżuterii dokonywał doświadczony jubiler, lub złotnik, tylko to da nam gwarancję, że naprawa zostanie wykonana w sposób prawidłowy. Istnieje wiele technik naprawy biżuterii. Możemy wyróżnić te najpopularniejsze:

 • Lutowanie łańcuszków, bransolet, ogniw, uszek, zapinek itd. - Jest to najprostsza metoda naprawy biżuterii, pozwala ona na szybką naprawę np. zerwanego łańcuszka. Metoda ta jest nie tylko szybka, ale też niewidoczna. Na naszej ulubionej biżuterii nie pozostanie ani jeden ślad po naprawie.

 • Prostowanie biżuterii – bardzo często zdarza się, że nasza biżuteria podczas używania pognie się. W takim wypadku pod żadnym pozorem nie należy próbować wyprostować jej samodzielnie, zrobimy w ten sposób jedynie więcej szkód. Złotnik, czy jubiler dysponują odpowiednimi narzędziami umożliwiającymi wyprostowanie pogiętej biżuterii.

 • Wymiana zapięć w łańcuszkach i bransoletkach

 • Wstawianie zabezpieczeń do zapięć

 • Wymiana ogniw w kolczykach

 • Dorabianie elementów biżuterii – zdarza się, że przy uszkodzeniu biżuterii któryś z jej elementów odpadnie i zostanie zagubiony. W takim wypadku podczas naprawy biżuterii wykonywana jest kopia elementu i jest wstawiany w odpowiednie miejsce.

 • Wymiana zużytych kamieni – Kamienie szlachetne w często używanej biżuterii tracą swój blask, potrafią też mieć niewielkie pęknięcia. Ma to związek z tym, że kamienie szlachetne są bardzo twarde, co oznacza niestety, że są też dosyć kruche, dotyczy to zwłaszcza kamieni szlifowanych fasetowo.

 • Dobór i uzupełnianie brakujących kamieni szlachetnych.

Naprawy biżuterii w Gold4U w Krakowie

Naprawy biżuterii wykonywane w krakowskiej pracowni złotniczej Gold4U dokonywane są przez najlepszych złotników i jubilerów. Inspirujemy się historią krakowskiego złotnictwa i jubilerstwa, by dostarczyć państwu najlepsze możliwe usługi. Dzięki temu możemy zagwarantować, że zostaną one wykonane w sposób prawidłowy i zgodny z oczekiwaniami. Każda biżuteria jest dla nas wyjątkowa i wiemy, że jest taka również dla Państwa. Chcemy by biżuterią mogły cieszyć się również Państwa dzieci i wnuki. Cena naprawy biżuterii w naszym sklepie jubilerskim zależy od kilku czynników, takich jak: metal, z jakiego została wykonana biżuteria. Ile kamieni osadzonych jest w biżuterii. Rodzaju i ilości uszkodzeń. Techniki wykonania biżuterii, np. delikatne ażurowe pierścionki naprawić jest zdecydowanie trudniej, niż proste obrączki ślubne. Wiek biżuterii również ma wpływ na cenę naprawy. Zabytkowa biżuteria często wykonana jest ze stopów już nie stosowanych i według przestarzałych technik, w przypadku naprawy takiej biżuterii musimy podjąć specjalne kroki, by mieć pewność, że zostanie ona naprawiona technikami adekwatnymi do epoki z której pochodzi. Ostatnim czynnikiem mającym wpływ na cenę naprawy biżuterii, jest to czy jest ona gładka, lub czy ma wzorki, albo grawer. Bardzo często w ramach naprawy wykonujemy poprawki grawerskie.

Sklepy jubilerskie Gold4u

Złotnik - Gold4u Dworzec PKP Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Sklep jubilerski zlokalizowany w ścisłym centrum Krakowa. W salonie tym można zakupić wszelkiego rodzaju pierścionki, obrączki, pierścionki, zawieszki, celebrytk i wiele innych rodzajów biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W sklepie tym można również zamówić usługę powiększania pierścionków i obrączek, naprawy biżuterii i grawerowania biżuterii w celu nadania jej indywidualnego charakteru. Pracownia złotnicza, zlokalizowana jest przy ulicy kalawaryjskiej, co pozwala na wygodne i szybkie zakupy.


Sklep jubilerski - Gold4u Galeria Krakowska

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Drugi ze sklepów jubilerskich należący do sieci Gold4U znajdujący się w Galerii Krakowskiej. W salonie tym zakupić można wyjątkowej jakości biżuterię wykonaną ze srebra i złota. W placówce tej zakupić można złote i srebrne pierścionki, obrączki, kolczyki, zawieszki, łańcuszki i inne rodzaje biżuterii. W sklepie tym można również zamówić dodatkowe usługi złotnicze: grawerowanie, naprawę biżuterii, jak również powiększania i pomniejszanie pierścionków i obrączek. Biżuteria zostanie przewieziona do pracowni złotniczej należącej do Gold4U, gdzie nasi złotnicy i jubilerzy wykonają usługę z największą możliwą dokładnością.


Jubiler, grawerowanie biżuterii - Gold4u Kraków Podgórze

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
 • Sobota: 10:00 - 14:00

Największy ze sklepów należących do sieci Gold4U. W salonie tym zlokalizowana jest pracownia złotnicza, w której wykonywane są usługi powiększania obrączek i pierścionków, naprawy biżuterii i grawerowania. W pracowni pracują wyłącznie doskonale wykształceni jubilerzy i złotnicy, którzy dokładają wszelkich starań, by usługi zostały wykonane w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości co do ich jakości. W sklepie tym możemy równie zakupić wyjątkową biżuterię wykonaną ze złota, lub srebra. Wszystkie elementy biżuteryjne, które można znaleźć w tym sklepie są wyjątkowe, unikalne i wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły.


Pracownia złotnicza Gold4u - Krowodrza Kaufland

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 09:00 - 19:00

Salon Jubilerski zlokalizowany przy ulicy Bratysławskiej w Krakowie. W sklepie tym można skorzystać z pomocy doskonale wyszkolonych pracowników, którzy gotowi są udzielić porad związanych z wyborem biżuterii. Nasi pracownicy z chęcią pomogą Państwu wybrać idealny pierścionek, obrączki, kolczyki czy inny dowolny rodzaj biżuterii wykonanej ze złota i srebra. Wszystkie elementy biżuteryjne jakie można znaleźć w sklepach naszej sieci wykonane są z dbałością o najmniejsze szczegóły z najlepszych dostępnych materiałów.


Naprawa biżuterii, grawerowanie - Gold4u M1 Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 20:00

Sklep jubilerski oferujący szeroki wybór biżuterii i umożliwiający zamówienie dodatkowych usług złotniczych. W sklepie tym można zakupić pierścionki, kolczyki, bransoletki, obrączki, zawieszki, łańcuszki, celebrytki i wiele innych rodzajów biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W salonie tym pracują doskonale wyszkoleni konsultanci gotowi pomóc naszym klientom w wyborze odpowiedniej biżuterii. W salonie tym można również zamówić usługi powiększania obrączek i pierścionków, grawerowania biżuterii i naprawy biżuterii. Biżuteria dla, której zamówimy usługę zostanie przesłana do krakowskiej pracowni złotniczej, gdzie nasi jubilerzy wykonają potrzebne działania.


Powiększanie obrączek, jubiler - Gold4u CH Czyżyny

 • ul. Mieczysława Medweckiego 2
 • 31-870 Kraków
 • tel: 724 448 044

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 20:00

Jeden z dziesięciu punktów sieci sklepów jubilerskich Gold4U znajdujący się na krakowskich Czyżynach. W sklepie tym można dokonać zakupu biżuterii wykonanej z najlepszych jakościowo materiałów: złota i srebra. W salonie tym pracują doskonale wyszkoleni konsultanci, którzy gotowi są udzielić wyczerpujących konsultacji na temat zakupu biżuterii. W sklepie jubilerskim na krakowskich Czyżynach znaleźć można pierścionki, kolczyki, bransoletki i wiele innych rodzajów złotej i srebrnej biżuterii.


Pracownia jubilerska - Gold4u Galeria Bronowice

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Sklep jubilerski sieci Gold4U zlokalizowany w Galerii Bronowice. W sklepie tym można zakupić wysoką jakościowo biżuterię: złote pierścionki, kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zawieszki i łańcuszki. W sklepie tym można zamówić usługę grawerowania biżuterii, powiększania obrączek i pierścionków, oraz naprawy biżuterii. Usługę grawerowania biżuterii polecamy zwłaszcza jako uzupełnienie pierścionka zaręczynowego, lub obrączki ślubnej. Biżuteria zostanie przesłana do pracowni złotniczej w siedzibie Gold4U gdzie usługa zostanie wykonana przez naszych krakowskich złotników i jubilerów.


Powiększanie pierścionków - Gold4u Kraków Zakopianka

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Środa: 09:00 - 21:00
 • Czwartek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 09:00 - 20:00

Sklep należący do sieci sklepów jubilerskich Gold4U znajdujący się w centrum handlowym Zakopianka. W salonie tym można dokonać zakupu wyjątkowej i unikalnej biżuterii ze złota i srebra. Wszystkie pierścionki, obrączki, naszyjniki, zawieszki, łańcuszki i inne rodzaje biżuterii wykonane są z dbałością o najmniejsze detale. W tej placówce Gold4U można również zamówić różnego rodzaju usługi złotnicze: powiększanie obrączek i pierścionków, naprawę biżuterii i grawerowanie biżuterii. Po zamówieniu usługi biżuteria zostanie przesłana do krakowskiej siedziby Gold4U, gdzie trafi ona do profesjonalnej pracowni złotniczej.


Salon jubilerski - Gold4u Wielicka Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 19:00

Sklep jubilerski zlokalizowany przy ulicy Wielickiej w Krakowie. W sklepie tym można dokonać zakupu wyjątkowej, unikalnej biżuterii wykonanej ze złota i srebra. Biżuteria, którą można zakupić w tym salonie cechuje się wyjątkowym designem, sprawiającym, że produkty oferowane w tym sklepie pozostaną modne przez wiele lat. W sklepie tym można również zamówić dodatkowe usługi złotnicze, takie jak: naprawa biżuterii, powiększanie pierścionków i obrączek i grawerowanie biżuterii. Grawerowanie jest najprostszą metodą na spersonalizowanie zakupionej biżuterii.