Obrączki ślubne

Nasza pracownia złotniczo – jubilerska wyróżnia się na tle innych tym, że wykonujemy obrączki we własnej pracowni od podstaw. A co za tym idzie? Możliwość wykonania dla Was praktycznie każdego wzoru. Posiadamy swój własny katalog obrączek ślubnych, w którym znajduje się szeroki wybór modeli. Znajdziecie go również na naszej stronie internetowej (katalog on-line).Natomiast jeżeli nic z tych wzorów nie zwróciło Waszej uwagi, możemy dla Was wykonać obrączki o innym wzorze. Nasza pracownia mieści się na ul. Kalwaryjskiej 7 w Krakowie. Tam możecie bezpośrednio udać się na konsultacje z naszymi złotnikami lub poprosić o wycenę on-line obrączek.

Katalog obrączek Gold4U to tylko nasze propozycje. Również mamy możliwość manewrowania między wzorami i modyfikacji specjalnie dla Was. Obrączki ślubne wykonujemy najczęściej z żółtego, białego oraz różowego złota w próbie 585 14 karat. Interesuje Cie wyższa próba złota? Skontaktuj się z nami :)

Nie sugeruj się barwą złota w katalogu – jeżeli podoba Ci się wzór obrączek, który został zaproponowany u nas w białym złocie, możemy go dla Ciebie wykonać z żółtego złota i na odwrót.

Obrączki ślubne to pamiątka na całe życie. Kwestia wybrania odpowiedniego wzoru, tak aby służyły Wam na długie lata wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Na wybór obrączek składa się wzór obrączek, kolor złota, kamienie (ich brak lub rodzaj) oraz profil obrączek. W tym momencie najchętniej i najczęściej wybierane są mimo wszystko klasyczne wzory obrączek z żółtego oraz białego złota. Bez żadnych dodatkowych wzorów, kolorów czy kamieni. Kobiety chętnie wybierają damską obrączkę z jednym diamentem. Panowie raczej nie decydują się na obrączki z kamieniami.

Profil obrączek

Profil obrączek to jeden z najważniejszych aspektów podczas wyboru obrączek. Profil odpowiada za komfort noszenia obrączki. Jest to pierścionek, który będziemy nosić codziennie. Musi być on dla nas wygodny. Wyróżniamy kilka profili w obrączkach: płaska, półokrągła, soczewka fazowana, płaska fazowana, wypukła. Jeżeli kompletnie nic Ci to nie mówi, zapraszamy Cie do naszej pracowni. Tam znajdują się wzorniki naszych obrączek. Na żywo możesz sprawdzić jaka jest między nimi różnica.

Obrączki a grawer

Chcesz aby dodatkowo na Twoich ślubnych obrączkach pojawił się grawer? Jest on wykonywany u nas jako gratis do zamówienia. Dzięki grawerowi, obrączki stają się bardzo osobiste i nabierają dodatkowej, osobistej i sentymentalnej mocy. Najchętniej wybierany grawer to data ślubu, data Waszej rocznicy, imiona. Często też przyszli Państwo młodzi grawerują na obrączkach ślubnych symbol, który jest z nimi związany.

Kilka słów o grawerze

Grawerowanie jest to technika rzeźbienia w kruszcu za pomocą rylca grawerskiego. Metody grawerowania to najczęściej grawerowanie klasyczne, komputerowe, pantografem oraz laserowe. W technice grawerowania klasycznego rylec grawerski różnie zakończony , po wcześniej wytyczonych liniach, żłobi materiał tworząc różne figury, napisy lub rzeźby. Grawer jest głęboki i wykończony na wysoki połysk. W przypadku graweru komputerowego, maszyna CNC po wcześniejszym zaprojektowaniu na komputerze , rysikiem diamentowym zakończonym diamentem wykonuje linie o wysokim stopniu połysku odwzorowane z pliku komputera. Laserowa jest bardzo podobna to komputerowej z różnicą zamiast rysika diamentowego strumień lasera wypala powierzchnie grawerowaną w głąb materiału pozostawiając ja matową. W przypadku grawerowania obrączek ślubnych pantografem , operator pantografu odwzorowuje wcześniej ułożony napis lub obrazek w powiększeniu na pomniejszonej powierzchni biżuterii.

My wykonujemy grawer metodą ręczną klasyczną oraz komputerową, w której dowolność czcionek jest równa ilości znajdującej sie w MS Word. Grawer klasyczny oraz grawer komputerowy jest trwały.

Obrączki ślubne Kraków - odnawianie obrączek

Decydując się na nasze obrączki uzyskujesz dożywotnie odnowienie ich. Obrączki po kilku latach codziennego użytkowania, mogą nosić delikatne ślady użytkowania. Chętnie raz na jakiś czas odnowimy dla Ciebie i odświeżymy obrączki ślubne.

Zmiana rozmiaru obrączki ślubnej

Przy wyborze obrączek ślubnych byliście pewni swoich rozmiarów, jednak zaraz przed ślubem okazało się, że jedna z obrączek(lub obie) muszą zostać pomniejszone lub powiększone? Nie stanowi to żadnego problemu. Zmiana rozmiaru jest możliwa do wykonania praktycznie od ręki. Oczywiście jeżeli obrączka nie posiada na całej powierzchni kamienni lub graweru, wzoru i innych dodatków, które mogłyby podczas zmniejszania/powiększania ulec uszkodzeniu. O wszystkim tym nasi złotnicy poinformują Cię podczas składania zamówienia na swoje wymarzone i idealne obrączki ślubne.

Kamienie w obrączkach ślubnych – kilka słów

Pod względem klas czystości wyróżniamy dwa główne rodzaje brylantów – lupowo czyste oraz zanieczyszczone. Znamiona zanieczyszczeń są naturalną cechą kamieni, która świadczy o ich wyjątkowości. Przykładowo, kamień sklasyfikowany w klasie FI, to najczystszy diament.

Masę kamieni szlachetnych, w tym także diamentów określa się w karatach metrycznych(ct). Jeden karat to 0,2 grama.

Barwa diamentów waha się pomiędzy zupełną przezroczystością a odcieniem żółtym. Zasadniczo, im bardziej bezbarwny jest brylant, tym cenniejszy i rzadszy.

Przy zakupie obrączek ślubnych z kamieniem szlachetnym, otrzymujecie od nas Państwo certyfikat autentyczności kamienia Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego (PTGem).

Dodatkowo jeżeli chodzi o próbę złota Waszych obrączek, jest ona zawsze wybita na pierścionku.

Co otrzymujesz od nas wraz z obrączkami?

Zamawiając u nas obrączki otrzymujesz w cenie grawer do obrączek ślubnych (dowolna długość, która zmieści się na pierścionku), cyrkonie również są w cenie oraz wysyłkę.

Krótkie podsumowanie :

 1. Zapoznaj się z naszą ofertą złotych obrączek(stacjonarnie lub on-line)
 2. Napisz do nas maila z prośbą o wycenę, wiadomość prywatną na naszym fanpage na Facebooku, bezpośrednio na naszej pracowni lub skontaktuj się z nami telefonicznie.
 3. Po zapoznaniu się z wyceną (jesteście zdecydowani) resztę formalności możecie załatwić on-line. Czas realizacji zamówienia to ok.3/4 tygodnie.
 4. Przed samym terminem zostaniecie zaproszeni do naszej pracowni na ostateczne przymiarki ślubnych obrączek (aby sprawdzić czy na pewno rozmiar się zgadza*).
  *Jeżeli załatwiasz całe zamówienie on-line, nie masz obowiązku zjawiać się osobiście. Obrączki również możesz do nas odesłać, aby zmienić ich rozmiar.
 5. Obrączki ślubne zapakowane zostaną w odpowiednie opakowanie z logiem naszej firmy.

Zmiana rozmiaru obrączki ślubnej z wykonanym wcześniej grawerem?

Każdy wzór obrączki i model jest wykonywany pod danego klienta. Każda obrączka jest indywidualna. Jeżeli nie jesteście pewni czy akurat w danym wzorze będzie możliwość zmiany rozmiaru, w późniejszym czasie – skontaktuj się z nami.

Obrączki ślubne Kraków - co znajdziesz w naszym katalogu

W katalogu naszych złotych obrączek znajdziecie propozycje na obrączki o klasycznej szerokości ok. 5 mm. Jeżeli jednak jesteście zainteresowani inną szerokością, dostosujemy obrączki do Was. Dużo popularnością w tym momencie cieszą się cienkie, damskie obrączki. Panowie jednak wolą szersze modele. Dlatego też komplet obrączek możemy wykonać o różnych szerokościach. Jeżeli szerokość nie będzie wystarczająca(wąskie obrączki) możemy nie zdołać umieścić na obrączce graweru(poniżej 4mm).

Posiadasz własne złoto na obrączki?

Jeżeli tak, jest to dla Ciebie korzystna sytuacja pod względem finansowym. Własne złoto zostawiasz u nas jako rozliczenie i koszty jakie ponosisz, to samo wykonanie :) Przykładowo, jeżeli para ślubnych obrączek złotych będzie ważyć w granicach 10g a posiadasz 7 gram własnego złota, ponosisz koszty za wykonanie + brakujące 3 gramy.

Na której ręce i na, którym palcu nosimy obrączki ślubne?

Obrączka jest symbolem małżeństwa, pamiątką z tego wyjątkowego wydarzenia w naszym życiu. Dawniej wierzono, że żyła wiodąca do serca, zwana żyłą miłości jest zlokalizowana dokładnie na czwartym palcu lewej dłoni. Przyjęto więc, że obrączki ślubne nosi się na serdecznym palcu lewej ręki. Czy coś uległo zmianie? Jedynie ręka. Wiele osób zakłada w tych czasach obrączkę na prawej dłoni. Część kobiet decyduje się na przeniesienie wtedy pierścionka zaręczynowego na środkowy palce a część zostawia go razem z obrączką ślubną. Wiele kobiet również przez ten aspekt, dobiera wzór obrączek pod swój pierścionek zaręczynowy.

Sklepy jubilerskie Gold4u

Złotnik - Gold4u Dworzec PKP Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Sklep jubilerski zlokalizowany w ścisłym centrum Krakowa. W salonie tym można zakupić wszelkiego rodzaju pierścionki, obrączki, pierścionki, zawieszki, celebrytk i wiele innych rodzajów biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W sklepie tym można również zamówić usługę powiększania pierścionków i obrączek, naprawy biżuterii i grawerowania biżuterii w celu nadania jej indywidualnego charakteru. Pracownia złotnicza, zlokalizowana jest przy ulicy kalawaryjskiej, co pozwala na wygodne i szybkie zakupy.


Sklep jubilerski - Gold4u Galeria Krakowska

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Drugi ze sklepów jubilerskich należący do sieci Gold4U znajdujący się w Galerii Krakowskiej. W salonie tym zakupić można wyjątkowej jakości biżuterię wykonaną ze srebra i złota. W placówce tej zakupić można złote i srebrne pierścionki, obrączki, kolczyki, zawieszki, łańcuszki i inne rodzaje biżuterii. W sklepie tym można również zamówić dodatkowe usługi złotnicze: grawerowanie, naprawę biżuterii, jak również powiększania i pomniejszanie pierścionków i obrączek. Biżuteria zostanie przewieziona do pracowni złotniczej należącej do Gold4U, gdzie nasi złotnicy i jubilerzy wykonają usługę z największą możliwą dokładnością.


Jubiler, grawerowanie biżuterii - Gold4u Kraków Podgórze

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
 • Sobota: 10:00 - 14:00

Największy ze sklepów należących do sieci Gold4U. W salonie tym zlokalizowana jest pracownia złotnicza, w której wykonywane są usługi powiększania obrączek i pierścionków, naprawy biżuterii i grawerowania. W pracowni pracują wyłącznie doskonale wykształceni jubilerzy i złotnicy, którzy dokładają wszelkich starań, by usługi zostały wykonane w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości co do ich jakości. W sklepie tym możemy równie zakupić wyjątkową biżuterię wykonaną ze złota, lub srebra. Wszystkie elementy biżuteryjne, które można znaleźć w tym sklepie są wyjątkowe, unikalne i wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły.


Pracownia złotnicza Gold4u - Krowodrza Kaufland

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 09:00 - 19:00

Salon Jubilerski zlokalizowany przy ulicy Bratysławskiej w Krakowie. W sklepie tym można skorzystać z pomocy doskonale wyszkolonych pracowników, którzy gotowi są udzielić porad związanych z wyborem biżuterii. Nasi pracownicy z chęcią pomogą Państwu wybrać idealny pierścionek, obrączki, kolczyki czy inny dowolny rodzaj biżuterii wykonanej ze złota i srebra. Wszystkie elementy biżuteryjne jakie można znaleźć w sklepach naszej sieci wykonane są z dbałością o najmniejsze szczegóły z najlepszych dostępnych materiałów.


Naprawa biżuterii, grawerowanie - Gold4u M1 Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 20:00

Sklep jubilerski oferujący szeroki wybór biżuterii i umożliwiający zamówienie dodatkowych usług złotniczych. W sklepie tym można zakupić pierścionki, kolczyki, bransoletki, obrączki, zawieszki, łańcuszki, celebrytki i wiele innych rodzajów biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W salonie tym pracują doskonale wyszkoleni konsultanci gotowi pomóc naszym klientom w wyborze odpowiedniej biżuterii. W salonie tym można również zamówić usługi powiększania obrączek i pierścionków, grawerowania biżuterii i naprawy biżuterii. Biżuteria dla, której zamówimy usługę zostanie przesłana do krakowskiej pracowni złotniczej, gdzie nasi jubilerzy wykonają potrzebne działania.


Powiększanie obrączek, jubiler - Gold4u CH Czyżyny

 • ul. Mieczysława Medweckiego 2
 • 31-870 Kraków
 • tel: 724 448 044

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 20:00

Jeden z dziesięciu punktów sieci sklepów jubilerskich Gold4U znajdujący się na krakowskich Czyżynach. W sklepie tym można dokonać zakupu biżuterii wykonanej z najlepszych jakościowo materiałów: złota i srebra. W salonie tym pracują doskonale wyszkoleni konsultanci, którzy gotowi są udzielić wyczerpujących konsultacji na temat zakupu biżuterii. W sklepie jubilerskim na krakowskich Czyżynach znaleźć można pierścionki, kolczyki, bransoletki i wiele innych rodzajów złotej i srebrnej biżuterii.


Pracownia jubilerska - Gold4u Galeria Bronowice

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Sklep jubilerski sieci Gold4U zlokalizowany w Galerii Bronowice. W sklepie tym można zakupić wysoką jakościowo biżuterię: złote pierścionki, kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zawieszki i łańcuszki. W sklepie tym można zamówić usługę grawerowania biżuterii, powiększania obrączek i pierścionków, oraz naprawy biżuterii. Usługę grawerowania biżuterii polecamy zwłaszcza jako uzupełnienie pierścionka zaręczynowego, lub obrączki ślubnej. Biżuteria zostanie przesłana do pracowni złotniczej w siedzibie Gold4U gdzie usługa zostanie wykonana przez naszych krakowskich złotników i jubilerów.


Powiększanie pierścionków - Gold4u Kraków Zakopianka

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Środa: 09:00 - 21:00
 • Czwartek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 09:00 - 20:00

Sklep należący do sieci sklepów jubilerskich Gold4U znajdujący się w centrum handlowym Zakopianka. W salonie tym można dokonać zakupu wyjątkowej i unikalnej biżuterii ze złota i srebra. Wszystkie pierścionki, obrączki, naszyjniki, zawieszki, łańcuszki i inne rodzaje biżuterii wykonane są z dbałością o najmniejsze detale. W tej placówce Gold4U można również zamówić różnego rodzaju usługi złotnicze: powiększanie obrączek i pierścionków, naprawę biżuterii i grawerowanie biżuterii. Po zamówieniu usługi biżuteria zostanie przesłana do krakowskiej siedziby Gold4U, gdzie trafi ona do profesjonalnej pracowni złotniczej.


Salon jubilerski - Gold4u Wielicka Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 19:00

Sklep jubilerski zlokalizowany przy ulicy Wielickiej w Krakowie. W sklepie tym można dokonać zakupu wyjątkowej, unikalnej biżuterii wykonanej ze złota i srebra. Biżuteria, którą można zakupić w tym salonie cechuje się wyjątkowym designem, sprawiającym, że produkty oferowane w tym sklepie pozostaną modne przez wiele lat. W sklepie tym można również zamówić dodatkowe usługi złotnicze, takie jak: naprawa biżuterii, powiększanie pierścionków i obrączek i grawerowanie biżuterii. Grawerowanie jest najprostszą metodą na spersonalizowanie zakupionej biżuterii.