Pierścionek złoty podkowa szczęścia

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńCyrkonia
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
Nowy produkt
2.780 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

579,00 zł

Podkowa zdobiona cyrkoniami

Pierścionek wykonany ze złota próby 585, popularnie zwane 14- karatowym. Koronę stanowi rzeźbiona podkowa, która wysadzana jest cyrkoniami, dodającymi blasku całości projektowi. Będzie idealnym pomysłem na prezent dla miłośniczek koni i jeździectwa, które lubią identyfikować się ze swoją pasją. Lub dla osób, którym życzymy jak najlepiej - gdyż jak wiadomo jest to jeden z najpopularniejszych motywów symbolizujących szczęście.

Magiczna moc podkowy

Podkowa od zawsze kojarzy się ze szczęściem, od najdawniejszych czasów stanowiła symbol ochronny, na domostwie którym została powieszona miała przynosić szczęście i odpędzać złe moce. Choć coraz mniej ludzi wierzy w przesądy wciąż zdobi wiele domów.  Prócz domów umieszczano ją także na masztach statków, w bramach wejściowych, na kominkach, a jej kształt wykorzystywano w architekturze sakralnej. Sprzeczne są natomiast opinie co do zawieszania podkowy – są zwolennicy wieszania jej wybrzuszeniem go góry – wierząc w magiczną moc żelaza i owalny kształt, gdyż uważają, że żadna nieczysta siła nie odważy się przejść pod łukiem.  Są osoby, które uważają, że powinno wieszać się ja owalną częścią w dół, aby szczęście wpadało w podkówkę i nie mogło się z niej wydostać. Najmniej popularnym jest łukiem w bok, na kształt litery C ( symbol Chrystusa).

Wykonany z pasją

Wykonywany ręcznie w naszej pracowni,  dzięki czemu można zrobić go w dowolnym rozmiarze. Ponad to przykładamy dużą wagę do jakości biżuterii dlatego kupując go mają Państwo gwarancję, że będzie on cieszyć pięknym wyglądem długie lata.Jeżeli nie znalazłeś interesującego Cię rozmiaru napisz do nas - w zależności od rozmiaru oraz wagi pierścionka cena może się delikatnie różnić – napisz do nas aby poznać cenę. 

Pozostałe produkty z kategorii