Pierścionek złoty szafirowo - brylantowa noc

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńBrylant
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
Nowy produkt
6.400 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

5 499,00 zł

Złoty pierścionek

Pierścionek wykonany z wysokiej jakości złota próby 585, inaczej zwane  14 karatowym. Niezwykle fantazyjna forma zachwyca swoją precyzją wykonania, która widoczna jest w każdym szczególe. Centrum stanowi szafir, który jest jednym z najpopularniejszych kamieni stosowanych w jubilerstwie, a także jednym z najpiękniejszych. Otoczony wycięciami, żłobieniami  które wysadzone są przez diamenty – idealnie podkreślające piękną barwę szafiru. Będzie idealny do wieczorowych stylizacji, nadając im niezwykle gustownego charakteru. Pierścionek zachwyci każdą kobietę, która lubi elegancką, bogatą biżuterie.

Mistyczna moc  szafiru

Szafir jest to niebieska odmiana korundu, jeden z najrzadszych kamieni występujących w przyrodzie. Nazwa szafir pochodzi ze starożytnej Grecji od słowa sappheiros, która oznaczała lapis-lazurii. W starożytnym Rzymie i Egipcie były uznawane za kamień prawdy, symbolizowały prawdę. Szafiry miały przynosić szczęście, uznawano też że mają właściwości medyczne. Ciekawostką może być, że pierścionek z tym właśnie kamieniem na zaręczyny podarował książę Karol księżnej Dianie, a następnie ten sam pierścionek ich syn William, swojej narzeczonej Kate.

W dzisiejszych czasach uchodzi za kamień magiczny, a osoby które go noszą mają nietuzinkowe poczucie humoru, a także szerokie horyzonty myślowe. Mówi się też, że szafir przynosi pieniądze, chroni zatem przed popadnięciem w ubóstwo. Uchodzi za jeden z najpiękniejszych kamieni, dlatego pierścionki z tym właśnie kamieniem chętnie wybierane są na zaręczyny czy prezenty.

Wykonywany na zamówienie

Pierścionek jest wykonywany ręcznie w naszej  pracowni – dlatego możemy zrobić go w dowolnym rozmiarze.  Ponad to przykładamy ogromną wagę do jakości biżuterii, więc wybierając wyrób mają Państwo gwarancję najwyższej jakości.Jeżeli nie znalazłeś interesującego Cię rozmiaru napisz do nas - w zależności od rozmiaru oraz wagi pierścionka cena może się delikatnie różnić – napisz do nas aby poznać cenę.

Pozostałe produkty z kategorii