Pierścionek złoty szafirowo - brylantowy

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńBrylant, Szafir
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
Nowy produkt
2.260 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

999,00 zł

Elegancki, klasyczny projekt

Pierścionek wykonany jest z wysokiej jakości złota jakim jest złoto próby 585, inaczej zwany 14- karatowym złotem. Główną ozdobą jest szafir – kamień, który zawsze przyciąga uwagę.
Nasz projekt jest prosty, bardzo elegancki  - szafir, którego piękno zostało wydobyte dzięki szlifowi typu princessa.  Ozdobiony jest z każdej strony trzema diamentami, idealnie komponujący się oraz pięknie ożywiającymi głęboki błękit szafiru. Będzie on idealną propozycją dla kobiet lubiących szyk i elegancką biżuterię. Świetnie sprawdzi się jako towarzysz do każdej stylizacji – biznesowej, codziennej oraz wieczorowej.

Szafir – magiczny kamień

Szafir jest to niebieska odmiana korundu, jeden z najrzadszych kamieni występujących w przyrodzie. Nazwa szafir pochodzi ze starożytnej Grecji od słowa sappheiros, która oznaczała lapis-lazurii. W starożytnym Rzymie i Egipcie były uznawane za kamień prawdy, symbolizowały prawdę. Szafiry miały przynosić szczęście, uznawano też że mają właściwości medyczne. Ciekawostką może być, że pierścionek z tym właśnie kamieniem na zaręczyny podarował książę Karol księżnej Dianie, a następnie ten sam pierścionek ich syn William, swojej narzeczonej Kate.

W dzisiejszych czasach uchodzi za kamień magiczny, a osoby które go noszą mają nietuzinkowe poczucie humoru, a także szerokie horyzonty myślowe. Mówi się też, że szafir przynosi pieniądze, chroni zatem przed popadnięciem w ubóstwo.

Wykonywany z pasja

Wykonywany jest na zamówienie, co sprawia, że można go wykonać w dowolnym rozmiarze. Nasze wyroby tworzymy z pasją, niezwykłą dbałością o szczegóły, co sprawia, że zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów i zachwycą każdego,
Pierścionek wykonywany jest ręcznie w naszej pracowni jubilerskiej zatem możemy go wykonać dowolnym rozmiarze.

Jeżeli nie znalazłeś interesującego Cię rozmiaru napisz do nas - w zależności od rozmiaru oraz wagi pierścionka cena może się delikatnie różnić – napisz do nas aby poznać cenę.

Pozostałe produkty z kategorii