Pierścionek złoty wysadzany cyrkoniami

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńCyrkonia
KruszecZłoto
OkazjaZaręczyny
Dla KogoDla Niej
Nowy produkt
2.370 g

Ostatnie egzemplarze!

609,00 zł

Złoty pierścionek z drobnymi białymi cyrkoniami i dużą niebieską

Złoty pierścionek wykonany z żółtego złota próby 585 14karat. Elegancki pierścionek w klasycznym stylu z nutką nowoczesności. Pięknie zdobiony metodą granulacji, zachwyca swoim wykonaniem. Świetnie prezentuje się do codziennych oraz wieczorowych stylizacji. W centrum pierścionka umiejscowiona jest niebieska cyrkonia, która przykuwa wzrok. Głębie koloru wydobywają drobne białe cyrkonie umiejscowione po bokach centralnego kamienia. Jest to wspaniały pomysł na prezent dla najbliższej osoby.

Kolor niebieski- znaczenie

Niebieski jest jedną z najzimniejszych barw w gamie kolorów. Kojarzony jest z niebem, morzem oraz wodą. Początkowo do XIV wieku w języku polskim „niebieski” oznaczało „przynależny do nieba”, a dopiero później wyraz ten stał się osobnym określeniem barwy niebieskiej. Od starożytności był uważany za kolor najwyższych Bóstw: Zeusa i Jupitera. Kolor niebieski posiada tyle cech symbolicznych co kolor czerwony. Ma symboliczne znaczenie jako pokój, świeżość, kreatywność oraz dynamizm. Jest to także kolor przyjaźni, a także symbol przywiązania do tradycji.

Cyrkonie- zachwycający blask

Cyrkonia to bezbarwny syntetyczny kamień ozdobny nieposiadający swojego wzorca w przyrodzie. Uznaje się go za bardzo dobrą imitację diamentu, ze względu na jej właściwości optyczne. Zalicza się je do kamieni szlachetnych. Cyrkonie są zwykle przezroczyste natomiast dzięki domieszkom można je produkować w różnych barwach. Po raz pierwszy pojawiła się w handlu w 1973 r. Na dobre opanowała rynek jubilerski w 1976 r. kiedy to otrzymano je przy wykorzystaniu metody stapiania czaszowego. Cyrkonie znalazły największe zastosowanie w przemyśle biżuteryjnym. Są uważane za bardzo cenne kamienie w tej profesji. Minerały te używane są także w medycynie, jak również w przemyśle jako próbnik sondy analizującej ilość tlenu w spalinach.Ten produkt możesz zobaczyć w:

Centrum Handlowe M1

al. Pokoju 67

+48 509 164 757
Godziny otwarcia:
Poniedziałek:9:00-21:00
Wtorek:9:00-21:00
Środa:9:00-21:00
Czwartek:9:00-21:00
Piątek:9:00-21:00
Sobota:9:00-21:00
Niedziela:10:00-20:00
Zobacz inne dni

Pozostałe produkty z kategorii