Pierścionek złoty z fioletową cyrkonią

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńCyrkonia
KruszecZłoto
OkazjaZaręczyny
Dla KogoDla Niej
Nowy produkt
2.410 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

619,00 zł

Złoty pierścionek z drobnymi białymi cyrkoniami i dużą fioletową

Złoty pierścionek wykonany z żółtego złota próby 585 14karat. Elegancki pierścionek w klasycznym stylu z nutką nowoczesności. Pięknie zdobiony metodą granulacji, zachwyca swoim wykonaniem. Świetnie prezentuje się do codziennych oraz wieczorowych stylizacji. W centrum pierścionka umiejscowiona jest fioletowa cyrkonia, która przykuwa wzrok. Głębie koloru wydobywają drobne białe cyrkonie umiejscowione po bokach centralnego kamienia. Jest to wspaniały pomysł na prezent dla najbliższej osoby.

Kolor fioletowy- znaczenie

Kolor ten z jednej strony utożsamiany jest z religią i władzą, natomiast z drugiej strony z kobiecością i delikatnością. W zależności od ilości koloru niebieskiego i czerwonego, możemy mówić o ciepłym i zimnym fiolecie. W ten sposób jest to połączenie spokojnego niebieskiego i ekspresyjnej czerwieni, w skutku dając energetyczną barwę. W czasach historycznych ubrania o barwie fioletowej nosiły osobistości państwowe. Dzięki czemu możemy odbierać ten kolor jako symbol przepychu oraz władzy.

Cyrkonie- zachwycający blask

Cyrkonia to bezbarwny syntetyczny kamień ozdobny nieposiadający swojego wzorca w przyrodzie. Uznaje się go za bardzo dobrą imitację diamentu, ze względu na jej właściwości optyczne. Zalicza się je do kamieni szlachetnych. Cyrkonie są zwykle przezroczyste natomiast dzięki domieszkom można je produkować w różnych barwach. Po raz pierwszy pojawiła się w handlu w 1973 r. Na dobre opanowała rynek jubilerski w 1976 r. kiedy to otrzymano je przy wykorzystaniu metody stapiania czaszowego. Cyrkonie znalazły największe zastosowanie w przemyśle biżuteryjnym. Są uważane za bardzo cenne kamienie w tej profesji. Minerały te używane są także w medycynie, jak również w przemyśle jako próbnik sondy analizującej ilość tlenu w spalinach.

Pozostałe produkty z kategorii