Pierścionek złoty z tanzanitem

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńTanzanit
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
Nowy produkt
2.720 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

1 059,00 zł

Wysoka próba złota

Pierścionek wykonany ze złota próby 585, popularnie zwanego 14- karatowym. Kamień, który zdobi środek to tanzanit, który ma przepiękną fioletową barwę.

Tanzanit – kamień, który podbił serca kobiet

Ma on bardzo klasyczny wzór z boku ma delikatne żłobienia – całość pierścionka zwieńcza tanzanit, kamień, którego nazwa pochodzi od  Tanzanii. Zawiera on domieszki wanadu, strontu i chromu którym zawdzięcza swoją barwę. Kiedy go odkryto, pomylono go z szafirem i został nazwany niepoprawnie „szafirem Meru”. Do gemmologii wprowadzono go w latach 60., przez znaną na całym świecie firmę Tiffany & co.,  a biżuterię z nim rozpowszechniła aktorka Elizabeth Taylor. Jego piękna fioletowa, uchodząca za magiczną barwa idealnie komponuje się z żółtym złotem. Dzięki temu kamieniowi biżuteria jest nietypowa i niepowtarzalna, gdyż jest nieco mniej popularny niż szafir czy diament. Dlatego osoby noszące go mogą poczuć się wyjątkowe.

Posiada właściwości prozdrowotne

Przypisuje się mu także właściwości prozdrowotne – polecany jest dla doradców czy terapeutów, którzy w sposób intelektualny interpretują przeżycia emocjonalne. Osobom, które są aktywne intelektualnie pozwala na ugruntowanie energii. Wzór pierścionka jest na tyle klasyczny, że sprawdzi się jako prezent na każdą okazję, będzie także idealny na zaręczyny, jeśli Twoja wybranka lubi oryginalną i nietuzinkową biżuterię, jaka z pewnością jest biżuteria z tanzanitem. Wykonywany jest on ręcznie w naszej pracowni, dlatego mamy pewność, że oddajemy w Państwa ręce wyrób najwyższej jakości. Ponadto możemy go wykonać w każdym możliwym rozmiarze.Pozostałe produkty z kategorii