Zmiana rozmiaru obrączki –wybierz Gold4U Kraków

Moment zakupu obrączek ślubnych jest jednym z najistotniejszych w życiu każdej pary. Często zdarza się, że w ferworze przed weselnych zakupów nie zmierzymy obrączki dokładnie. Nierzadkie są również sytuacje, w których okazuje się, że nasz palec od czasu zmierzenia obrączki spuchł, lub zmniejszył się. Jest to całkowicie naturalne zachowanie organizmu. Grubość naszych palców może zmieniać się z bardzo wielu powodów, zmiany temperatury, naszego ciśnienia, opuchlizna spowodowana pracą, wszystko to wpływa na to jaki rozmiar obrączki czy pierścionka powinniśmy wybrać. Dlatego też metodą mierzenia rozmiaru pierścionka polecaną przez nasz sklep jubilerski jest zmierzenie pierścionka, który posiadamy o którym wiemy, że jest w idealnym dla nas rozmiarze, lub kilkukrotne zmierzenie swojego rozmiaru pierścionka i wyciągnięcie średniej z pomiarów. Jednak zdarzają się również sytuacje niemożliwe do przewidzenia podczas wyboru obrączki. Gwałtowna zmiana wagi jest czymś co dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Na szczęście nie trzeba się wtedy przejmować. Nasza pracownia złotnicza jest w stanie powiększyć, lub pomniejszyć obrączki znajdujące się w naszej ofercie. Jest to usługa bardzo bezpieczna dla naszej biżuterii, ryzyko uszkodzenia jest naprawdę niewielkie. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do wielu dużych sklepów jubilerskich podejmujemy się powiększania i pomniejszania każdego rodzaju obrączek i pierścionków.

Powiększanie obrączek

Powiększanie czy pomniejszanie gładkich obrączek, wykonanych z jednego rodzaju metalu jest najłatwiejszym zabiegiem związanym ze zmianą rozmiaru obrączek jaki można wykonać. Ze względu na technikę ich produkcji, odpowiedni profil, oraz użyte materiały, powiększenie, lub pomniejszenie tego typu obrączek jest nie tylko łatwe, lecz również całkowicie bezpieczne. Na tym rodzaju pierścionków także nie widać różnicy przed/po zabiegiem.

Obrączki gładkie, lecz wykonane z mieszkanki metali szlachetnych, np. złota obrączka z pasem z białego złota, również można poddać zabiegowi powiększania lub pomniejszania. Wtedy należy jednak pamiętać, że bezpieczna granica korekty nie przekracza dwóch rozmiarów.

Warto jednak pamiętać, że zmiana rozmiaru obrączki wiążę się także ze zmianą jej wysokości. Powiększenie pierścionka o jeden rozmiar oznacza zwiększenie jej obwodu o 1mm. Większość obrączek ślubnych ma wysokość pomiędzy 1,3 a 1,5 milimetra. Oznacza to, że po powiększeniu nasza obrączka stanie się zauważalnie cieńsza.

Powiększanie pierścionków z osadzonymi kamieniami

Wiele sklepów jubilerskich twierdzi, że powiększanie pierścionka w której osadzone są kamienie szlachetne jest niemożliwa. Nie jest to prawda, jeśli tego rodzaju operację wykonuje profesjonalny złotnik czy jubiler, korzystający z nowoczesnych narzędzi, wtedy powiększanie obrączek z osadzonymi kamieniami jest nie tylko jak najbardziej możliwe, lecz również bezpieczne. Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich, gdzie  

Powiększanie grawerowanych pierścionków

To czy na pierścionku wykonany był grawerunek nie ma żadnego wpływu na możliwość powiększenia, lub pomniejszenia pierścionka. Warto jednak pamiętać, że istnieje możliwość, że grawerunek po zmianie rozmiaru pierścionka nie będzie prezentował się dobrze i będzie wymagał wprowadzenia poprawek. Jednak zarówno poprawa grawerowania jak i zmiana rozmiaru obrączki z wykonanym rytem jest możliwa. Efekty rzecz jasna zależeć będą od sposobu wykonania obrączki, którą chcemy powiększyć lub zmniejszyć.

Powiększanie obrączek w Gold4u Kraków

Jedną z podstawowych technik powiększania obrączek jest rozcięcie jej i w miejsce rozcięcia wprowadzenie wstawki. Wstawka to fragment materiału, wstawienie go nie deformuje i nie osłabia szyny pierścionka. W przypadku niektórych obrączek, jeśli szyna pierścionka jest wystarczająco mocna można ją rozciągnąć, w ten sposób możemy powiększyć pierścionek nawet o kilka rozmiarów. Rozwalcowanie szyny obrączki jest kolejną metodą zwiększenia jej rozmiaru, wymaga ona specjalnego urządzenia i pozwala na zmianę rozmiaru tylko na wybranym odcinku. Przy stosowaniu tej metody nie ma możliwości pęknięcia.

Rozkuwanie jest jedną z najbardziej inwazyjnych technik powiększania pierścionków i obrączek. Wymaga ona rozgrzania materiału z którego wykonana była obrączka i rozkucia jej na specjalnym stalowym wzorniku. Jest to jedna z najstarszych metod zmiany rozmiarów pierścionków i obrączek ślubnych.

Powiększanie pierścionków i obrączek – zagrożenia

Powiększanie i pomniejszanie pierścionków nie jest zawsze w stu procentach bezpieczna. Możliwe, że w trakcie zabiegu zostanie on uszkodzona, lub zmiana rozmiaru spowoduje zmianę kształtu pierścionka. Należy również pamiętać o tym, że rozszerzanie obrączek powoduje również, że stanie się ona cieńsza, często nawet o 1 milimetr. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, że powiększanie i zmniejszanie obrączek z kamieniami szlachetnymi może zakończyć się potrzebą wymiany kamieni. Dlatego też przed powiększeniem obrączek należy skonsultować się z jubilerem, lub złotnikiem i dokładnie wypytać go o wszelkie możliwe niepożądane efekty zmiany rozmiaru obrączek. Bardzo istotne jest to zwłaszcza w przypadku obrączek odziedziczonych po członkach rodziny, np.. dziadkach. Takie obrączki zwykle wykonane są starszymi metodami, z mniej wytrzymałych materiałów. Dlatego też powiększanie tego typu obrączek powinniśmy zostawić najlepszym z najlepszych specjalistów.

Warto też pamiętać, że w niektórych przypadkach, którym są np. ażurowe obrączki i pierścionki, zmiana rozmiaru jest niemożliwa z powodu struktury pierścionka. Są to jednak przypadki rzadkie, dlatego warto przed zakupem pierścionka zapytać sprzedawcę o możliwość późniejszej korekty rozmiaru.

Powiększanie pierścionków i obrączek w Krakowie

W salonach jubilerskich Gold4U ulokowanych w Krakowie bez żadnego problemu uzyskacie Państwo informację na temat każdego pierścionka znajdującego się w naszej ofercie. Jest dla nas bardzo istotne, by obrączka czy pierścionek zakupiony w naszej sieci służył Państwu przez pokolenia. Nasi złotnicy mogą również wykonać naprawę biżuterii, stosując również najnowsze techniki.

Sklepy jubilerskie Gold4u

Złotnik - Gold4u Dworzec PKP Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Sklep jubilerski zlokalizowany w ścisłym centrum Krakowa. W salonie tym można zakupić wszelkiego rodzaju pierścionki, obrączki, pierścionki, zawieszki, celebrytk i wiele innych rodzajów biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W sklepie tym można również zamówić usługę powiększania pierścionków i obrączek, naprawy biżuterii i grawerowania biżuterii w celu nadania jej indywidualnego charakteru. Pracownia złotnicza, zlokalizowana jest przy ulicy kalawaryjskiej, co pozwala na wygodne i szybkie zakupy.


Sklep jubilerski - Gold4u Galeria Krakowska

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Drugi ze sklepów jubilerskich należący do sieci Gold4U znajdujący się w Galerii Krakowskiej. W salonie tym zakupić można wyjątkowej jakości biżuterię wykonaną ze srebra i złota. W placówce tej zakupić można złote i srebrne pierścionki, obrączki, kolczyki, zawieszki, łańcuszki i inne rodzaje biżuterii. W sklepie tym można również zamówić dodatkowe usługi złotnicze: grawerowanie, naprawę biżuterii, jak również powiększania i pomniejszanie pierścionków i obrączek. Biżuteria zostanie przewieziona do pracowni złotniczej należącej do Gold4U, gdzie nasi złotnicy i jubilerzy wykonają usługę z największą możliwą dokładnością.


Jubiler, grawerowanie biżuterii - Gold4u Kraków Podgórze

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
 • Sobota: 10:00 - 14:00

Największy ze sklepów należących do sieci Gold4U. W salonie tym zlokalizowana jest pracownia złotnicza, w której wykonywane są usługi powiększania obrączek i pierścionków, naprawy biżuterii i grawerowania. W pracowni pracują wyłącznie doskonale wykształceni jubilerzy i złotnicy, którzy dokładają wszelkich starań, by usługi zostały wykonane w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości co do ich jakości. W sklepie tym możemy równie zakupić wyjątkową biżuterię wykonaną ze złota, lub srebra. Wszystkie elementy biżuteryjne, które można znaleźć w tym sklepie są wyjątkowe, unikalne i wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły.


Pracownia złotnicza Gold4u - Krowodrza Kaufland

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 09:00 - 19:00

Salon Jubilerski zlokalizowany przy ulicy Bratysławskiej w Krakowie. W sklepie tym można skorzystać z pomocy doskonale wyszkolonych pracowników, którzy gotowi są udzielić porad związanych z wyborem biżuterii. Nasi pracownicy z chęcią pomogą Państwu wybrać idealny pierścionek, obrączki, kolczyki czy inny dowolny rodzaj biżuterii wykonanej ze złota i srebra. Wszystkie elementy biżuteryjne jakie można znaleźć w sklepach naszej sieci wykonane są z dbałością o najmniejsze szczegóły z najlepszych dostępnych materiałów.


Naprawa biżuterii, grawerowanie - Gold4u M1 Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 20:00

Sklep jubilerski oferujący szeroki wybór biżuterii i umożliwiający zamówienie dodatkowych usług złotniczych. W sklepie tym można zakupić pierścionki, kolczyki, bransoletki, obrączki, zawieszki, łańcuszki, celebrytki i wiele innych rodzajów biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W salonie tym pracują doskonale wyszkoleni konsultanci gotowi pomóc naszym klientom w wyborze odpowiedniej biżuterii. W salonie tym można również zamówić usługi powiększania obrączek i pierścionków, grawerowania biżuterii i naprawy biżuterii. Biżuteria dla, której zamówimy usługę zostanie przesłana do krakowskiej pracowni złotniczej, gdzie nasi jubilerzy wykonają potrzebne działania.


Powiększanie obrączek, jubiler - Gold4u CH Czyżyny

 • ul. Mieczysława Medweckiego 2
 • 31-870 Kraków
 • tel: 724 448 044

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 20:00

Jeden z dziesięciu punktów sieci sklepów jubilerskich Gold4U znajdujący się na krakowskich Czyżynach. W sklepie tym można dokonać zakupu biżuterii wykonanej z najlepszych jakościowo materiałów: złota i srebra. W salonie tym pracują doskonale wyszkoleni konsultanci, którzy gotowi są udzielić wyczerpujących konsultacji na temat zakupu biżuterii. W sklepie jubilerskim na krakowskich Czyżynach znaleźć można pierścionki, kolczyki, bransoletki i wiele innych rodzajów złotej i srebrnej biżuterii.


Pracownia jubilerska - Gold4u Galeria Bronowice

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Sklep jubilerski sieci Gold4U zlokalizowany w Galerii Bronowice. W sklepie tym można zakupić wysoką jakościowo biżuterię: złote pierścionki, kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zawieszki i łańcuszki. W sklepie tym można zamówić usługę grawerowania biżuterii, powiększania obrączek i pierścionków, oraz naprawy biżuterii. Usługę grawerowania biżuterii polecamy zwłaszcza jako uzupełnienie pierścionka zaręczynowego, lub obrączki ślubnej. Biżuteria zostanie przesłana do pracowni złotniczej w siedzibie Gold4U gdzie usługa zostanie wykonana przez naszych krakowskich złotników i jubilerów.


Powiększanie pierścionków - Gold4u Kraków Zakopianka

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Środa: 09:00 - 21:00
 • Czwartek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 09:00 - 20:00

Sklep należący do sieci sklepów jubilerskich Gold4U znajdujący się w centrum handlowym Zakopianka. W salonie tym można dokonać zakupu wyjątkowej i unikalnej biżuterii ze złota i srebra. Wszystkie pierścionki, obrączki, naszyjniki, zawieszki, łańcuszki i inne rodzaje biżuterii wykonane są z dbałością o najmniejsze detale. W tej placówce Gold4U można również zamówić różnego rodzaju usługi złotnicze: powiększanie obrączek i pierścionków, naprawę biżuterii i grawerowanie biżuterii. Po zamówieniu usługi biżuteria zostanie przesłana do krakowskiej siedziby Gold4U, gdzie trafi ona do profesjonalnej pracowni złotniczej.


Salon jubilerski - Gold4u Wielicka Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 19:00

Sklep jubilerski zlokalizowany przy ulicy Wielickiej w Krakowie. W sklepie tym można dokonać zakupu wyjątkowej, unikalnej biżuterii wykonanej ze złota i srebra. Biżuteria, którą można zakupić w tym salonie cechuje się wyjątkowym designem, sprawiającym, że produkty oferowane w tym sklepie pozostaną modne przez wiele lat. W sklepie tym można również zamówić dodatkowe usługi złotnicze, takie jak: naprawa biżuterii, powiększanie pierścionków i obrączek i grawerowanie biżuterii. Grawerowanie jest najprostszą metodą na spersonalizowanie zakupionej biżuterii.