Uniwersalny złoty łańcuszek

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńBrak
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej, Dla Niego, Unisex
Długość55cm
ŁZN0000034
Nowy produkt
17.390 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

3 629,00 zł

Łańcuszek dla niej i dla niego

Uniwersalny złoty łańcuszek z delikatnym wzorem greckim o próbie 585 to najchętniej wybierany przez kobiety i mężczyzn splot łańcuszka. Zrobiony z najlepszej jakości żółtego złota jego to długość 55cm. Jest też najbardziej popularny i chyba każdy zna jego nazwę oraz wie jak wygląda. Łańcuszek o splocie pancerki wykonany jest z połączonych ze sobą pojedynczych ogniw spłaszczonych po bokach. Dzięki temu jest on bardzo wytrzymały i mocny.

Splot pancerka

Przywodzi na myśl pancerz odporny na zgniecenia. Oczywiście tradycyjna pancerka obecnie doczekała się wielu wersji. Ogniwa mogą mieć wzorki po bokach, mogą być oszlifowane i pięknie odbijać światło, mogą być w zgięciach zaczernione, a wierzchnia warstwa zmatowiona. Pancerka może być także podwójna, czyli dwa ogniwa łączą się z jednym tworząc bardziej zbity splot. Także ogniwa mogą mieć kształt prostokąta lub kwadratu z owalną dziurka w środku. Splot pancerka jest to typowo męski splot łańcuszka. Mężczyźni z chęcią je noszą. Te grube są ładną i przyciągającą wzrok ozdobą szyi, a te cieńsze stanowią bazę pod krzyżyk i nowoczesne zawieszki męskie.

Biżuteria starożytnej Grecji

W starożytnej Grecji biżuteria była noszona głównie przez kobiety z bogatej klasy społecznej, a i tak raczej nie na co dzień, a na wyjątkowe okazje. Nie noszono jej w przesadnej ilości, raczej aby podkreślić delikatnie urodę. Była ona popularnym prezentem dla Pań. W okresie hellenistycznym biżuteria była przekazywana z pokolenia na pokolenie albo przekazywana do świątyń jako dar dla bogów.

Pozostałe produkty z kategorii