Złota zawieszka blask motyla

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte, Złoto Białe
KamieńBrak
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
ZNZ0000019A
Nowy produkt
0.670 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

139,00 zł

Złota zawieszka

Złota zawieszka w kształcie motylka

Złota zawieszka wykonana z żółtego i białego złota w próbie 585 14 karat. Zawieszka z motywem motyla świetnie pasuje na każdą okazję. W biżuterii obserwujemy obecnie mocny trend na wzory zwierzęce. Potrafią przenieść nas w bajkowy świat tajemniczych ogrodów. Chodź może kojarzyć się z dziecięcym wzorem, odpowiednie wykonanie i kształt motyla może okazać się strzałem w dziesiątkę również dla dorosłych.

Motyl jako symbol wolności i piękna

Motyl od czasów starożytnych był częstym symbolem oznaczającym zmartwychwstanie, nieśmiertelność i duszę. W języku starogreckim słowo „psyche” tłumaczy się na dwa sposoby – dusza lub motyl. Według mitologii greckiej Atena, skuszona przez Prometeusza, który ulepił człowieka, kładzie człowiekowi motyla na języku i w ten sposób daruje mu duszę. Również w obrazach chrześcijańskich spotykamy się z duszą, którą Bóg kładzie Adamowi na języku, przedstawiano często jako skrzydła motyla. Motyl utożsamiany jest z wyzwoleniem i nowym początkiem. Oznacza dążenie do światła, intuicję, wesołość, swawolę, swobodę, kolorowe piękno i wytworność.

Złoto - metal szlachetny

Złoto jest ciężkim, miękkim i błyszczącym metalem, będącym najbardziej kowalnym i ciągliwym spośród wszystkich znanych metali. Złoto długo przed okresem spisanej historii było drogocennym i poszukiwanym metalem szlachetnym używanym w biciu monet, jubilerstwie, sztuce i zdobieniach. Pierwsze złote wyroby odkryto podczas wykopalisk archeologicznych na Bałkanach datowanych na IV milenium p.n.e.. Światowa konsumpcja wydobywanego złota w 50% jest zużywana w jubilerstwie, w 40% w różnych inwestycjach, a 10% w zastosowaniach przemysłowych. Poza szeroko rozpowszechnionymi wyżej wymienionymi zastosowaniami, złoto stosuje się również w stomatologii, elektronice i innych zastosowaniach, w tym nawet w przemyśle spożywczym.

Pozostałe produkty z kategorii