Złotnik / Jubiler


Sklep jubilerski Kraków

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą wyjątkowej, unikalnej, niepowtarzalnej złotej i srebrnej biżuterii. Mogą Państwo na własne oczy przekonać się o jej jakości odwiedzając jeden z naszych licznych punktów sprzedażowych. Są one zlokalizowane w niemal każdej dzielnicy Krakowa, największą popularnością cieszą się sklepy znajdujące się w galeriach handlowych: Centrum Handlowym Zakopianka, Galerii Krakowskiej i innych krakowskich galeriach.

W naszych pracowniach złotniczych nie tylko korzystamy z tradycyjnych metod, ale również inspirujemy się najlepszymi przykładami mistrzostwa złotniczego podczas projektowania naszej wyjątkowej biżuterii. Podczas produkcji biżuterii wykorzystujemy najwyższej jakości maszyny i urządzenia. Dlatego też nawet profesjonalny złotnik czy jubiler będzie zachwycony ofertą naszego sklepu jubilerskiego.

Nasi jubilerzy i złotnicy dokładają wszelkich starań, by biżuteria, którą można znaleźć w naszych sklepach była nie tylko wyjątkowa, ale również zachwycała swoim wyglądem przez długie lata. Jako firmie bardzo zależy nam na zadowoleniu naszych klientów dlatego też w naszej ofercie znajduje się szereg usług dodatkowych, takich jak powiększanie obrączek i pierścionków, naprawa biżuterii, oraz grawerowanie, które pozwala na spersonalizowanie naszej biżuterii tak, by była ona wyjątkowa. Oferowane przez nas terminy realizacji są bardzo atrakcyjne, biorąc pod uwagę realia w Krakowie.

W naszych salonach pracują doskonale przeszkoleni doradcy klienta, którzy z wielką chęcią i wprawą pomogą wybrać biżuterię idealną dla Państwa, każdy punkt naszej sieci oferuje szeroki przekrój stylów biżuterii. Można znaleźć w nich zarówno pierścionki z bardzo dużymi klejnotami, jak i filigranowe i delikatne pierścionki.

Piękna biżuteria - Kraków

W naszych salonach jubilerskich Kraków mogą Państwo znaleźć naprawdę wyjątkową biżuterię. Do każdego pierścionka, bransoletki, zawieszki i celebrytki przykładamy szczególną uwagę. Chcemy aby nasza biżuteria była wyjątkowa, nie tylko pod względem tego jak została zaprojektowana, ale również jak została wykonana. Dlatego nasi jubilerzy i złotnicy z Krakowa dbają o każdy, najmniejszy nawet szczegół. Tylko najlepsza, idealna biżuteria może trafić do naszego sklepu.

Podczas korzystania z naszego sklepu internetowego mogą Państwo w szybki sposób sprawdzić w jakich sklepach stacjonarnych znajdą Państwo interesujący was element biżuteryjny. W salonie zaś czeka na Państwa doskonale wyszkolony konsultant, który z chęcią opowie zarówno o biżuterii przez nas oferowanej, jak również udzieli porad dotyczących tego jak dbać o złote pierścionki i inne rodzaje biżuterii.

W trosce o Państwa wygodę i zadowolenie z zakupów oferujemy także usługi dodatkowe, dokonujemy naprawy biżuterii, dzięki czemu uszkodzenie łańcuszka, czy zawieszki nie oznacza, że muszą ją Państwo wyrzucić czy kupić nową, powiększamy zarówno pierścionki i obrączki i grawerujemy biżuterię, dzięki czemu mogą ją Państwo niemal dowolnie spersonalizować. Zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych licznych punktów, gdzie na własne oczy będą się Państwo mogli przekonać się o jakości naszych produktów.

Czym inspirują się nasi złotnicy z Krakowa

Złotnictwo i jubilerstwo praktykowane jest od tysięcy lat. Najstarszy odkryty przykład biżuterii został odnaleziony w Izraelu w latach 30 XX w. to naszyjnik wykonany z muszli ślimaków. Datowany jest on na 100000 lat. Dla porównania: w tamtym okresie powstały również pierwsze znane ludzkości struktury, budowane z piaskowca na terenie dzisiejszego Egiptu. Od tamtej pory techniki wykonywania biżuterii znacznie się rozwinęły skutkując powstaniem osobnych grup zawodowych: złotników i jubilerów. Złotnicy i jubilerzy pojawiają się w tekstach kultury od tysięcy lat, co ciekawe starożytni rzemieślnicy często osiągali poziom mistrzostwa, który nadal umyka współczesnym przedstawicielom tych zawodów.

Pracownie złotnicze jakie znamy dzisiaj tradycjami sięgają średniowiecza. Wtedy to złotnicy i jubilerzy utworzyli cechy rzemieślnicze. Było to kluczowe dla rozwoju tych zawodów do stanu w jakim znamy je w dniu dzisiejszym. W okresie średniowiecza złotnicy w swoich pracowniach wykonywali głównie przedmioty codziennego użytku, kielichy, talerze, czy nawet nocniki. Jednak najwięcej dzieł wykonywali oni dla kościoła. Wysokiej jakości kielichy sakralne, tabernakula, pojemniki na hostie i wiele więcej. Co ciekawe w tamtych czasach złotnikiem określano osoby pracujące z metalami szlachetnymi, nie tylko ze złotem. Ta klasyfikacja utrzymuje się do dnia dzisiejszego. W czasach średniowiecza udoskonalono i opisano techniki złotnicze, z których korzysta się do dzisiaj. Są to między innymi:

 • Galwanizacja – czyli pokrycie innego metalu cienką warstwą złota.

 • Repusowanie – wykuwanie na zimno odpowiedniej formy na przedmiocie

 • Puncowanie – proces wykonywany by uzyskać wyrazistość dekoracji, wykorzystywane przy nim były punce, czyli zaokrąglone pręty.

 • Grawerowanie – wycinanie na powierzchni metalu liter, kształtów, stempli czy cyfr.

 • Filigran – używanie cienkich srebrnych i złotych drucików, by wykonać fragment lub cały przedmiot.

 • Cyzelowanie – usunięcie naddatków metalu, wygładzenie nieozdobionych miejsc, dopracowanie kształtu przedmiotu.

 • Granulacja – tworzenie ozdób z małych złotych, lub srebrnych kulek.

Jubiler na przestrzeni epok

W średniowieczu gildie zrzeszające złotników często pełniły również funkcję bankierów, gdyż dysponowali oni odpowiednimi zabezpieczeniami pozwalającymi przechowywać nie tylko pieniądze, ale też wszelkie inne wartościowe przedmioty, takie jak biżuteria.

W średniowieczu jubiler i złotnik nie były jeszcze pojęciami od siebie odrębnymi. To nastąpiło wraz z nadejściem renesansu. Rozwój nauki, sztuki i kultury tak charakterystyczny dla tej epoki nie ominął także złotników. Nowe gałęzie matematyki i geometrii pozwoliły na obliczanie kątów załamania światła wewnątrz szlifowanych kamieni szlachetnych. Było to wydarzenie przełomowe dla jubilerów, pozwoliło im to na cięcie kryształów w taki sposób, by światło odbijało się od każdej ścianki i opuszczało klejnot w ustalony sposób. Spowodowało to znaczny rozwój w produkcji biżuterii. Stała się ona bardziej skomplikowana, miała więcej detali. Nie bez znaczenia był też rozwój technik. Nowe narzędzia, techniki wytapiania metali, soczewki powiększające. To wszystko umożliwiło dużo dokładniejszą pracę nad biżuterią i przedmiotami codziennego użytku, sprawiając, że przestały być one przykładem mistrzowskiego kunsztu rzemieślniczego i stały się prawdziwymi dziełami sztuki. Od tego momentu możemy rozróżniać jubilerów i złotników. Złotnicy pracowali z metalami szlachetnymi, tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Jubilerzy natomiast tworzyli projekty biżuterii i obrabiali kamienie szlachetne. Jak widać zawody te dalej były ze sobą połączone.

Okres renesansu i baroku był kluczowy dla rozwoju pracowni złotniczych. Wtedy to właśnie w europie wybuchła moda na zawiłą, skomplikowaną i przede wszystkim oryginalną biżuterię ze złota. Biżuteria była obecna wszędzie. W kościołach, w domach prywatnych, na dworach królewskich, zamożne rodziny prześcigały się w tym która będzie posiadać w swojej kolekcji największe kamienie szlachetne. Oprócz rozwoju złotnictwa i jubilerstwa miało to jeszcze dwa skutki o bardzo poważnych konsekwencjach. Moda ta doprowadziła do powstania sklepów jubilerskich, wcześniej jubilerzy i złotnicy wykonywali swoje dzieła głównie na czyjeś zlecenie, nie prowadzili sklepów, lecz pracownie. W okresie baroku powstały sklepy oferujące wyroby jubilerskie, a sami złotnicy i jubilerzy zaczęli tworzyć pierwsze komplety i kolekcje biżuterii. Drugą konsekwencją tej mody było to, że niektóre z pracowni stały się sławne. Prawdziwi mistrzowie i artyści zyskiwali rozgłos w wyższych sferach i stawali się bardzo bogaci. Niektóre z tych pracowni dalej działają na rynku.

Jubiler Kraków

Krakowski przemysł złotniczy powstał dzięki uporowi, ciężkiej pracy i patriotyzmowi. Przemysł ten praktycznie przestał istnieć w okresie rozbiorów i powstań. Nawet powstanie Wolnego Miasta Krakowa nie przywróciło mu dawnej świetności. Wyroby z metali szlachetnych, które wytwarzane były w krakowskich pracowniach złotniczych i sprzedawane w sklepach jubilerskich jakością ustępowały wytworom wiedeńskim i francuskim. Odrodzenie krakowskiego złotnictwa możemy przypisać jednej osobie: Władysławowi Glixelli. Był to syn polskiego żołnierza, który przystąpił do zawodu jubilerskiego 13 czerwca 1844 roku. Po 9 latach praktyki u mistrza jubilerskiego Nitscha w Krakowie wyjechał do Wiednia. Tam też pobierał nauki u najlepszych jubilerów świata: Cemblinera, Hamla i Nemetschka z Godina. Po zakończeniu edukacji powrócił do Krakowa w 1860 roku i przejął pracownie Ludwika Reida. Władysław pracował ciężko i niezłomnie, by przywrócić prestiż jakim niegdyś cieszyły się krakowskie pracownie złotnicze. W jego sklepie jubilerskim pracowali złotnicy i jubilerzy, którzy zaopatrywali go w biżuterię wykonaną własnymi rękami na podstawie własnego pomysłu. Glixelli był ich mentorem, nie tolerował źle wykonanej czy zaprojektowanej biżuterii, ale też nigdy nie próbował zabić w swoich uczniach kreatywności i indywidualności. Już po kilku latach o sklepie jubilerskim Glixelliego głośno było w najwyższych kręgach europy, wytwory oferowane przez niego porównywane były do dzieł największych wiedeńskich mistrzów. Zwieńczeniem drogi jubilerskiej Władysława było wykonanie berła, które zostało wręczone Janie Matejce przez radę miasta Krakowa, oraz korony do cudownego obrazu Matki Boskiej na Piasku w Krakowie.

Śmiało można powiedzieć, że krakowskie sklepy jubilerskie i pracownie złotnicze zawdzięczają swoje istnienie i renomę Władysławowi Glixelii. Jako Gold4U pragniemy by nasi pracownicy dążyli do osiągnięcia standardów jakie ustalił wyjątkowy krakowski jubiler i złotnik. Nasz sklep jubilerski od zawsze związany jest z tym miastem, dlatego też tak ważne jest dla nas, by nie zaprzepaścić pięknych tradycji pochodzących z XIX w.

Sklepy jubilerskie Gold4u

Złotnik - Gold4u Dworzec PKP Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Sklep jubilerski zlokalizowany w ścisłym centrum Krakowa. W salonie tym można zakupić wszelkiego rodzaju pierścionki, obrączki, pierścionki, zawieszki, celebrytk i wiele innych rodzajów biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W sklepie tym można również zamówić usługę powiększania pierścionków i obrączek, naprawy biżuterii i grawerowania biżuterii w celu nadania jej indywidualnego charakteru. Pracownia złotnicza, zlokalizowana jest przy ulicy kalawaryjskiej, co pozwala na wygodne i szybkie zakupy.


Sklep jubilerski - Gold4u Galeria Krakowska

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Drugi ze sklepów jubilerskich należący do sieci Gold4U znajdujący się w Galerii Krakowskiej. W salonie tym zakupić można wyjątkowej jakości biżuterię wykonaną ze srebra i złota. W placówce tej zakupić można złote i srebrne pierścionki, obrączki, kolczyki, zawieszki, łańcuszki i inne rodzaje biżuterii. W sklepie tym można również zamówić dodatkowe usługi złotnicze: grawerowanie, naprawę biżuterii, jak również powiększania i pomniejszanie pierścionków i obrączek. Biżuteria zostanie przewieziona do pracowni złotniczej należącej do Gold4U, gdzie nasi złotnicy i jubilerzy wykonają usługę z największą możliwą dokładnością.


Jubiler, grawerowanie biżuterii - Gold4u Kraków Podgórze

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 18:00
 • Sobota: 10:00 - 14:00

Największy ze sklepów należących do sieci Gold4U. W salonie tym zlokalizowana jest pracownia złotnicza, w której wykonywane są usługi powiększania obrączek i pierścionków, naprawy biżuterii i grawerowania. W pracowni pracują wyłącznie doskonale wykształceni jubilerzy i złotnicy, którzy dokładają wszelkich starań, by usługi zostały wykonane w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości co do ich jakości. W sklepie tym możemy równie zakupić wyjątkową biżuterię wykonaną ze złota, lub srebra. Wszystkie elementy biżuteryjne, które można znaleźć w tym sklepie są wyjątkowe, unikalne i wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły.


Pracownia złotnicza Gold4u - Krowodrza Kaufland

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 09:00 - 19:00

Salon Jubilerski zlokalizowany przy ulicy Bratysławskiej w Krakowie. W sklepie tym można skorzystać z pomocy doskonale wyszkolonych pracowników, którzy gotowi są udzielić porad związanych z wyborem biżuterii. Nasi pracownicy z chęcią pomogą Państwu wybrać idealny pierścionek, obrączki, kolczyki czy inny dowolny rodzaj biżuterii wykonanej ze złota i srebra. Wszystkie elementy biżuteryjne jakie można znaleźć w sklepach naszej sieci wykonane są z dbałością o najmniejsze szczegóły z najlepszych dostępnych materiałów.


Naprawa biżuterii, grawerowanie - Gold4u M1 Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 20:00

Sklep jubilerski oferujący szeroki wybór biżuterii i umożliwiający zamówienie dodatkowych usług złotniczych. W sklepie tym można zakupić pierścionki, kolczyki, bransoletki, obrączki, zawieszki, łańcuszki, celebrytki i wiele innych rodzajów biżuterii wykonanej ze złota i srebra. W salonie tym pracują doskonale wyszkoleni konsultanci gotowi pomóc naszym klientom w wyborze odpowiedniej biżuterii. W salonie tym można również zamówić usługi powiększania obrączek i pierścionków, grawerowania biżuterii i naprawy biżuterii. Biżuteria dla, której zamówimy usługę zostanie przesłana do krakowskiej pracowni złotniczej, gdzie nasi jubilerzy wykonają potrzebne działania.


Powiększanie obrączek, jubiler - Gold4u CH Czyżyny

 • ul. Mieczysława Medweckiego 2
 • 31-870 Kraków
 • tel: 724 448 044

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 20:00

Jeden z dziesięciu punktów sieci sklepów jubilerskich Gold4U znajdujący się na krakowskich Czyżynach. W sklepie tym można dokonać zakupu biżuterii wykonanej z najlepszych jakościowo materiałów: złota i srebra. W salonie tym pracują doskonale wyszkoleni konsultanci, którzy gotowi są udzielić wyczerpujących konsultacji na temat zakupu biżuterii. W sklepie jubilerskim na krakowskich Czyżynach znaleźć można pierścionki, kolczyki, bransoletki i wiele innych rodzajów złotej i srebrnej biżuterii.


Pracownia jubilerska - Gold4u Galeria Bronowice

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 21:00

Sklep jubilerski sieci Gold4U zlokalizowany w Galerii Bronowice. W sklepie tym można zakupić wysoką jakościowo biżuterię: złote pierścionki, kolczyki, bransoletki, naszyjniki, zawieszki i łańcuszki. W sklepie tym można zamówić usługę grawerowania biżuterii, powiększania obrączek i pierścionków, oraz naprawy biżuterii. Usługę grawerowania biżuterii polecamy zwłaszcza jako uzupełnienie pierścionka zaręczynowego, lub obrączki ślubnej. Biżuteria zostanie przesłana do pracowni złotniczej w siedzibie Gold4U gdzie usługa zostanie wykonana przez naszych krakowskich złotników i jubilerów.


Powiększanie pierścionków - Gold4u Kraków Zakopianka

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Środa: 09:00 - 21:00
 • Czwartek - Sobota: 09:00 - 22:00
 • Niedziela: 09:00 - 20:00

Sklep należący do sieci sklepów jubilerskich Gold4U znajdujący się w centrum handlowym Zakopianka. W salonie tym można dokonać zakupu wyjątkowej i unikalnej biżuterii ze złota i srebra. Wszystkie pierścionki, obrączki, naszyjniki, zawieszki, łańcuszki i inne rodzaje biżuterii wykonane są z dbałością o najmniejsze detale. W tej placówce Gold4U można również zamówić różnego rodzaju usługi złotnicze: powiększanie obrączek i pierścionków, naprawę biżuterii i grawerowanie biżuterii. Po zamówieniu usługi biżuteria zostanie przesłana do krakowskiej siedziby Gold4U, gdzie trafi ona do profesjonalnej pracowni złotniczej.


Salon jubilerski - Gold4u Wielicka Kraków

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Sobota: 09:00 - 21:00
 • Niedziela: 10:00 - 19:00

Sklep jubilerski zlokalizowany przy ulicy Wielickiej w Krakowie. W sklepie tym można dokonać zakupu wyjątkowej, unikalnej biżuterii wykonanej ze złota i srebra. Biżuteria, którą można zakupić w tym salonie cechuje się wyjątkowym designem, sprawiającym, że produkty oferowane w tym sklepie pozostaną modne przez wiele lat. W sklepie tym można również zamówić dodatkowe usługi złotnicze, takie jak: naprawa biżuterii, powiększanie pierścionków i obrączek i grawerowanie biżuterii. Grawerowanie jest najprostszą metodą na spersonalizowanie zakupionej biżuterii.