Złoty pierścionek z szafirem

Próba585 (14K)
BarwaZłoto Żółte
KamieńSzafir
KruszecZłoto
Dla KogoDla Niej
Nowy produkt
2.650 g

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

949,00 zł

Złoty pierścionek z 14-karatowego  złota wypełniony szafirem

Pierścionek wykonany z wysokiej jakości złota próby 585, 14 karat. Sercem całego pierścionka jest okrągły szafir – kamień szlachetny uwielbiany przez kobiety.

Szafir – magiczny kamień

Szafir jest to niebieska odmiana korundu, jeden z najrzadszych kamieni występujących w przyrodzie. Nazwa szafir pochodzi ze starożytnej Grecji od słowa sappheiros, która oznaczała lapis-lazurii. W starożytnym Rzymie i Egipcie były uznawane za kamień prawdy, symbolizowały prawdę. Szafiry miały przynosić szczęście, uznawano też,że mają właściwości medyczne. Ciekawostką może być, że pierścionek z tym właśnie kamieniem na zaręczyny podarował książe Karol księżnej Dianie, a następnie ten sam pierścionek ich syn William, swojej narzeczonej Kate.

W dzisiejszych czasach uchodzi za kamień magiczny, a osoby które go noszą mają nietuzinkowe poczucie humoru, a także szerokie horyzonty myślowe. Mówi się też, że szafir przynosi pieniądze, chroni zatem przed popadaniem w ubóstwo.Uchodzi za jeden z najpiękniejszych kamieni, dlatego pierścionki z tym właśnie kamieniem chętnie wybierane są na zaręczyny czy prezenty.

Idealny na zaręczyny

Nasz pierścionek jest delikatny, a oprawienie szafiru w żółte złoto dodaje mu wytworności i elegancji. Jest doskonałym pomysłem na prezent oraz na zaręczyny i na pewno zachwyci obdarowana kobietę.Wykonywany jest na zamówienie w naszej pracowni, co pozwala na zrobienie go w dowolnym rozmiarze. Projekt wykonywany jest z niezwykła starannością i dbałością o każdy szczegół.Pozwala zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.  


Pierścionek wykonywany jest ręcznie w naszej pracowni jubilerskiej zatem możemy go wykonać dowolnym rozmiarze.

Jeżeli nie znalazłeś interesującego Cię rozmiaru napisz do nas -

W zależności od rozmiaru oraz wagi pierścionka cena może się delikatnie różnić – napisz do nas aby poznać cenę.

Pozostałe produkty z kategorii